رشد ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها؛ رونق دوباره برنامه‌های غیرمتمرکز؟

داده‌های تازه نشان می‌دهد که ارزش کل سرمایه قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای، با وجود کاهش قیمت‌ها، در یک هفته اخیر رشد کرده است. این در حالی است که قیمت توکن‌های دیفای در این مدت رشد قابل‌توجهی نداشته است.

به گزارش کوین دسک، با وجود اینکه در انتهای سال ۲۰۲۱ و ابتدای ۲۰۲۲، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال عملکرد ضعیفی داشتند، بخش دیفای عملکرد غیرعادی دیگری از خود نشان داده است. در طول هفت روز گذشته، ارزش سرمایه قفل‌شده در پروتکل‌های دیفای اندکی افزایش یافت. این معیار نشان می‌دهد که چه مقدار ارز دیجیتال به‌عنوان وثیقه و برای مشارکت در پروتکل‌های دیفای سپرده‌گذاری شده است.

در نمودار زیر که بر اساس داده‌های وب‌سایت دیفای پالس (DeFi Pulse) تنظیم شده است، خط زردرنگ ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای را نشان می‌دهد و خط سیاه‌رنگ نیز شاخص دیفای کوین دسک (DFX) است.

رشد ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای هم‌زمان با سقوط قیمت‌ها؛ علت چیست؟نمودار ارزش کل سرمایه قفل‌شده در دیفای

هنوز نمی‌توانیم ادعا کنیم که رشد رقم ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای به معنی پایان روند نزولی مربوط به پروژه‌های این حوزه است که از بهار سال گذشته شروع شده بود؛ اما باید به توجه داشته باشیم با اینکه ارزش دلاری هیچ کدام از ارز‌های دیجیتال افزایش نیافته، ارزش سرمایه قفل‌شده در دیفای رشد کرده است. حال باید منتظر بمانیم و ببینم که آیا بخش دیفای می‌تواند به شور و اشتیاق یک سال پیش خود بازگردد یا اینکه رونق آن با روی کار آمدن NFTها از بین رفته است.

در این باره بیشتر بخوانید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار