فهرست شدن سه آدرس قرارداد جعلی شیبا اینو توسط کوین مارکت کپ

توسعه دهندگان شیبا اینو در روز پنجشنبه طی بیانیه ای مدعی شدند که سایت کوین مارکت کپ سه آدرس قرارداد جعلی شیبا اینو متعلق به بلاک چین های بایننس اسمارت چین، سولانا و ترا را فهرست کرده است. پس ازانتشار این اعلامیه، بحث در توییتر بالا گرفت و تا بعدازظهر روز جمعه ادامه یافت.

این تیم در توییتی اعلام کرد که این آدرس ها امن نبوده و کوین مارکت کپ (coinmarketcap.com) از تصحیح اشتباه صورت گرفته خودداری کرده است. توسعه دهندگان اظهار داشتند که آدرس مورد تایید آنها ، آدرس اتریوم این توکن است و از کاربران خواسته اند که از سه آدرس دیگراستفاده نکنند.

شیبا اینوتوییت هشدار تیم توسعه شیبا اینو

کوین مارکت کپ در پاسخ ادعا کرد که آدرس های قرارداد فهرست شده در این صفحه برای تسهیل تراکنش های بین زنجیره ای طراحی شده اند. طبق گزارش این سایت محبوب ردیابی قیمت، تیم توسعه شیبا اینو از طریق کانال های رسمی با این سایت تماس برقرار نکرده است.

شیتوشی  کوساما، سرپرست پروژه شیبا اینو، در مورد این موضوع اظهار نظر نکرد و پستی را از کاربر توییتر با نام کاربری “@wenfloat” بازنشر کرد:

اگر می خواهید به کلاهبرداران اجازه دهید تا قراردادهای جعلی را به صفحه ما اضافه کنند (آدرس ما فقط همان  ERC-20 است)، باید شیبا اینو را از لیست حذف کنید. با این کار دیگر با کلاهبرداران همکاری نخواهید کرد. ماه ها درخواست ما را نادیده گرفته اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارد ERC-20، سولانا و شیبا اینو، مطالب زیر را مطالعه کنید:
شیبا اینو چیست و چه تفاوتی با دوج کوین دارد؟
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید
استاندارد ERC-20 چیست؟ توکن های ERC20 چگونه ایجاد می شوند؟

محبوبیت شیبا اینو

شیبا اینو به دلیل رشد قابل توجه در 12 ماه گذشته و همچنین سرمایه گذاران مشتاق (گاهی اوقات بیش از حد)، یک ارز شناخته شده است. دسامبر 2021، وب سایت “Ask the Doctor” ( یک پلتفرم کانادایی پرسش و پاسخ مسائل پزشکی) در حساب توییتر خود اعلام کرد که از شیتوشی کوساما به اتهام افترا شکایت می کند و پرده از اسرار هویتی وی بر می دارد. در واکنش به این توییت، این سایت در عرض چند ساعت تقریبا 10000 دنبال کننده خود را از دست داد و دنبال کنندگان آن از 58000 به 48000 نفر رسید. همچنین، بیشتر پست های توییتر آن در وب سایت امتیاز دهی تراست پایلوت (TrustPilot) امتیاز یک ستاره را گرفتند و با نظرات منفی کاربران همراه بودند. البته، از آن زمان تاکنون بیشتر آنها حذف شده اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار