تسریع روند صعودی دوج کوین پس از توییت ایلان ماسک

قیمت دوج کوین در 14 ژانویه به طور قابل توجهی افزایش یافت، چون ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت خودروسازی تسلا آن را برای پرداخت برخی از محصولات در وب سایت خود می پذیرد. ماسک صبح روز جمعه در توییتی نوشت:

محصولات تسلا با دوج کوین قابل خرید هستند.

ایلان ماسکتوییت ایلان ماسک

با این حساب، مدیر عامل شرکت تسلا به قولی که در ماه دسامبر داده بود (مبنی بر این که این شرکت دوج کوین را برای پرداخت می پذیرد) عمل کرد. در عین حال، تسلا هنوز پذیرش پرداخت با بیت کوین را از سر نگرفته است.

پس از اعلام این خبر، قیمت دوج کوین تقریبا 13 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح 30 روزه خود در 0.2150 دلار رسید. البته، این ارز قبل از توییت ماسک روند صعودی داشت، اما این توییت آن را تسریع کرد.

دوج کوینتسریع روند صعودی دوج پس از توییت ماسک

قیمت دوج کوین در 14 ژانویه بیش از 25 درصد افزایش یافت و سپس به خاطر فروش از سوی معامله گران برای رزرو سود به سطح 0.1986 دلار کاهش یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوج کوین می توانید به مطلب زیر رجوع کنید:
دوج کوین یا دوژکوین چیست؟ آموزش کامل دوج کوین

تسلا گزینه پرداخت با دوج کوین را به درگاه آنلاین خود اضافه کرد. علاقه زیاد ماسک به دوج کوین به خاطر ویژگی های بهتر این ارز نسبت به بیت کوین (از جمله مصرف برق کمتر آن) است که آن را تبدیل به یک گزینه مناسب برای پرداخت می کنند. 

ماسک در بخشی از مصاحبه خود با مجله تایم گفت:

اساسا، بیت کوین جایگزین مناسبی برای تراکنش های پرداختی نیست. اگرچه دوج کوین در ابتدا برای شوخی و سرگرمی ایجاد شد، برای پرداخت مناسب تر است.

ماسک همچنین تاکید کرد که بیت کوین هزینه های تراکنش بالایی دارد، در حالی که حجم تراکنش های آن در مقایسه با دوج کوین پایین است. در نتیجه، بیت کوین می تواند یک پس انداز با ارزش باشد. از سوی دیگر، دوج کوین می تواند مردم را به خرج کردن تشویق کند.

تکنیکال قیمت دوج کوین

حجم خرید دوج کوین در حال حاضر فروکش کرده، چون این ارز یک مقاومت چند ماهه را تست کرد. روندهای صعودی، قیمت را به مقاومت خط روند نزولی رساندند. این خط روند از ماه مه 2021 تاکنون مانع افزایش قیمت این ارز شده است. در 14 ژانویه، این خط روند دوباره در کاهش قیمت از سطح 0.2150 دلار به 0.1958 دلار نقش اساسی داشت. 

قیمت دوج کویننمودار روزانه قیمت دوج کوین

در ضمن، میانگین متحرک نمایی 200 روزه (موج نارنجی) نیز تاثیر زیادی در محدود کردن افزایش قیمت دوج کوین داشت. در مجموع، تلاقی مقاومت ها نشان می دهد که قیمت دوج کوین ممکن است با اصلاح روبرو شود.

اگر این اتفاق رخ دهد، دوج کوین احتمالا حمایت خود در میانگین متحرک نمایی 50 روزه (موج بنفش) را تست خواهد کرد. سپس، اصلاح آن ممکن است تا سطح حمایت 0.1367 دلار ادامه یابد.

کوین سرانمودار روزانه قیمت دوج‌کوین

برعکس، شکست به بالای مقاومت خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی 200 روزه می تواند قیمت دوج کوین را تا سطح 0.30 دلار افزایش دهد. منطقه نزدیک به این سطح قبلا یک مقاومت قوی بوده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار