استقبال کسب‌وکارها از پرداخت با ارزهای دیجیتال

نظرسنجی ویزا نشان می دهد که ۲۴ درصد از کسب‌وکارهای متوسط و کوچک (SMB) آمادگی پذیرش پرداخت با ارزهای دیجیتال را دارند. دارندگان ارزهای دیجیتال می‌خواهند از دارایی‌های خود برای خرید استفاده کنند و فروشگاه‌های سراسر جهان از این امر آگاه‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، در سال گذشته دارندگان ارزهای دیجیتال و سایرین، تقاضای بالایی برای پرداخت با ارزهای دیجیتال داشته‌اند. هرچند مطالعات نشان می‌دهد که حدود نیمی از افراد معتقدند تعداد کسب‌وکارهایی که از پرداخت در قالب رمزارزها پشتیبانی می‌کنند کافی نیست. این وضعیت ممکن است به زودی تغییر کند.

از هر ۴ کسب و کار متوسط یا کوچک ​​(SMB) که در نظرسنجی ویزا شرکت کرده‌اند، یکی از آن ها در حال برنامه‌ریزی برای پذیرش پرداخت‌ با ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌ کوین هستند. در همین مطالعه، ۷۳ درصد از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که پذیرش گزینه‌های جدید پرداخت دیجیتال، عامل کلیدی برای رشد کسب و کار در سال جدید خواهد بود.

همچنین بخوانید:‌ در سال ۲۰۲۱ تعداد خودپردازهای بیت کوین ۲ برابر شد

۲۲۵۰ نفر از مدیران کسب‌وکارهای کوچک از کشورهایی چون امارات متحده عربی، هنگ کنگ، ایالات متحده و کانادا در این مطالعه شرکت کرده‌اند. از میان این پاسخ‌دهندگان، ۸۲ درصد گفته‌اند که در سال جدید، گزینه پرداخت با ارزهای دیجیتال را برای مشتریان فراهم خواهند کرد.

همچنین در این نظرسنجی، ۱۵۰۰ مشتری بزرگ‌سال از ۹ کشور مختلف حضور داشتند. نیمی از این افراد انتظار دارند طی ۱۰ سال آینده استفاده از پول نقد را به صورت کامل کنار بگذارند. ۴۱ درصد از این افراد تجربه منصرف شدن از خرید خود، پس از آگاهی از موجود نبودن گزینه پرداخت دیجیتال در فروشگاه‌های فیزیکی مختلف را داشته‌اند.

تقاضا برای پرداخت با ارزهای دیجیتال به مشاغل کوچک محدود نمی‌شود. چندی پیش کاربران با شرکت در نظرسنجی توییتری برایان چسکی (Brian Chesky)، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم ایربی‌ان‌بی (Airbnb)، اظهار داشتند که قابلیت پرداخت با ارزهای دیجیتال اصلی‌ترین خواسته‌ آنان است.

همچنین بخوانید: یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه گردشگری به‌زودی ارز دیجیتال می‌پذیرد

در حالی که اکثر کسب‌وکارها هنوز در حال بررسی مزایا و معایب فراهم آوردن گزینه پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال هستند، رستوران کریپتو استریت (Crypto Street) در ایالت فلوریدا، نه تنها پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتال اصلی را فراهم کرده است، بلکه پرداخت با دارایی‌های دیجیتالی از قبیل میم کوین‌ها و شت کوین‌ها را نیز می‌پذیرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار