ویزا پرداخت ارز رمزنگاری را می پذیرد؛ افزایش قیمت بیت کوین

شرکت ویزا روز دوشنبه اعلام کرد که از این پس در شبکه مالی خود پرداخت مبالغ با استفاده از ارز پایدار “یو اس دی کوین” را می پذیرد. این شرکت برای پرداخت های ارز رمزنگاری مستقیما از بلاک چین اتریوم استفاده می کند و قصد دارد این سرویس جدید را در اواخر امسال به شرکای خود معرفی کند.

همکاری شرکت ویزا با کریپتو دات کام

شرکت ویزا در این ماه با بانک دارایی دیجیتال انکوریج همکاری کرد تا اولین تراکنش یو اس دی کوین خود را انجام دهد. یو اس دی کوین یک ارز پایدار بر پایه دلار آمریکا و همچنین دومین ارز بزرگ پایدار با ارزش بازار حدود 10.5 میلیارد دلار  است.

براساس گزارش های منتشر شده، کریپتو دات کام( Crypto.com) یک تراکنش یو اس دی کوین به یک حساب تحت نام ویزا به بانک انکوریج ارسال کرد. کریپتو دات کام کارت های ویزا با پشتوانه ارز رمزنگاری را صادر می کند که به کاربران این امکان را می دهد تا ارزهای موجود در کیف پول کریپتو دات کام خود را خرج کنند.

کریپتو دات کام باید ارزهای رمزنگاری را بفروشد تا بتواند تعهدات خود در قبال ویزا را به صورت نقدی تامین کند، اما این برنامه جدید به این شرکت امکان پرداخت با یو اس دی کوین را می دهد. این برنامه پرداخت آزمایشی می تواند منجر به پذیرش بیشتر ارزهای رمزنگاری توسط سایر شرکت های پرداخت شود. این اولین باری است که شرکت ویزا پرداخت ارز رمزنگاری را به جای پول نقد برای خدمات خود قبول می کند.

جک فارستل، مدیر ارشد محصولات ویزا، در بیانیه مطبوعاتی گفت:

شرکت های فین تک (فناوری مالی) به دنبال شرکایی هستند که کسب و کار آنها و پیچیدگی های ارز دیجیتال را درک کنند. اطلاعیه امروز یک نقطه عطف مهم در توانایی ما در پاسخگویی به نیازهای شرکت های فین تک است تا کسب و کار خود را با ارز پایدار و ارز رمزنگاری مدیریت کنند. در واقع می خواهیم این کار هر روز بیشتر گسترش یابد تا پرداخت با ارزهای مختلف در سراسر جهان تسهیل شود.

برنامه پیگیری سریع شبکه پرداخت، ده ها شرکت ارز رمزنگاری را با منابع و کارت های ویزا تجهیز کرده است. علاوه بر “Crypto.com”، شرکت های ارز رمزنگاری فُلد، بلاکفی، بیت پاندا و غیره، کارت های ویزا با پاداش بازگشت بیت کوین دارند. شرکت مون (Moon) به کاربران خود این امکان را می دهد تا کارت های دیجیتال پیش پرداخت را از طریق شبکه لایتنینگ بیت کوین خریداری کنند و از آنها در مراکز آنلاین پذیرنده ویزا استفاده کنند.

شرکت ویزا دو ماه قبل اعلام کرد که در حال ساخت API برای بانک ها و موسسات مالی است تا آنها بتوانند برای مشتریان خود که از شبکه ویزا، بلاک چین اتریوم و خدمات انکوریج استفاده می کنند، ارزهای رمزنگاری را خرید و فروش کنند. در حال حاضر، شرکت ویزا تسویه حساب یو اس دی کوین را از طریق کریپتو دات کام انجام می دهد.

شرکت ویزا قصد دارد در آینده خدمات ارز رمزنگاری خود را با پشتیبانی از تبدیل ارزهای فیات به ارزهای پایدار مانند یو اس دی کوین و ایجاد گزارش های تسویه حساب با آدرس های کیف پول بلاک چین برای تایید تراکنش ها، بیشتر گسترش دهد.

این شرکت پرداخت همچنین در بیانیه مطبوعاتی گفت که انکوریج عامل تسویه دارایی های دیجیتال آن خواهد بود و سیستم های خزانه داری این شرکت با انکوریج همکاری خواهند کرد. 

ویزا در یک پست وبلاگ درباره این خبر نوشت:

پس از آزمایش بیشتر و گفتگو با مشتریان، شرکا و اعضای جامعه نظارتی، امیدواریم که این قابلیت را برای سایر شرکا در سال آینده راه اندازی کنیم.

افزایش قیمت بیت کوین در پی انتشار این خبر

بیت کوین و اتریوم پس از اعلام خبر شرکت ویزا جهش قیمت داشتند. قیمت بیت کوین در حدود ساعت 13:10 روز گذشته و دقایقی پس از اولین گزارش منتشر شده توسط رویترز، خیلی سریع افزایش یافت. قیمت اتریوم اندکی بعد از آن شروع به افزایش کرد.

بیت کویننمودار قیمت بیت کوین

بیت کوین با 3.78 درصد افزایش به سطح 57835.41 رسید، در حالی که اتریوم با 9.69 درصد رشد به سطح 1825.76 دلار افزایش یافت.

اتریومنمودار قیمت اتریوم

در حال حاضر، قیمت بیت کوین در حدود سطح 58200 دلار و قیمت اتریوم در حدود سطح 1820 دلار است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار