اصلاح قیمت بیت کوین و فشار فروش در بازار آلت کوین ها؛ جهش چیلیز

بعد از آن که بیت کوین در چند روز گذشته نتوانست از بالاترین سطح خود در 58300 دلار عبور کند، آلت کوین ها شاهد فشار فروش زیادی بودند. اما توکن های غیر قابل تعویض(NFT) در روزهای اخیر کانون توجه بوده اند و قیمت توکن چیلیز رشد تصاعدی داشته است.

نگرش های مثبت و صعودی در بخش رمزنگاری همچنان وجود دارند، چون افزایش های اخیر قیمت بیت کوین باعث شدند تا ارزش این ارز برتر بازار از ارزش وون کره جنوبی بیشتر شود.

علاقه نهادهای سرمایه گذاری به بیت کوین

اطلاعات کوین تلگراف مارکتس و تریدینگ ویو نشان می دهند بیت کوین در ساعات ابتدایی امروز با موجی از فروش مواجه بود که قیمت آن را به کف 54984 دلار کاهش داد. اما در ادامه، روندهای صعودی توانستند قیمت را به بالای سطح 57000 دلار برسانند.

بیت کویننمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

صرف نظر از این حرکت بیت کوین، نهادهای سرمایه گذاری دائما علاقه خود را به این ارز برتر بازار ابراز می کنند. امروز شرکت مایکرواستراتژی اعلام کرد که 262 بیت کوین دیگر را با متوسط قیمت 57146 دلار خریداری کرده و مجموع دارایی های خود را به 91326 بیت کوین رسانده است.

آیا قیمت افزایش خواهد یافت یا کاهش؟

به گفته دیوید لیفچیتز، مدیر ارشد سرمایه گذاری در ExoAlpha، نحوه عملکرد قیمت در چند روز آینده نشان خواهد داد که آیا بیت کوین به رکوردهای بالاتری خواهد رسید یا این که به سطح های پایین تر اصلاح خواهد شد.

لیفچیتز خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین در روز جمعه به بالاترین سطح خود نزدیک شده بود، اما اصلاح جزئی رخ داد. احتمالا، این اصلاح به خاطر فشار فروش از طرف معامله گرانی بوده که می خواستند سود خود را از افزایش قیمت نقد کنند.

شاخص های صعودی برای بیت کوین که توسط لیفچیتز شناسایی شده اند، شامل علاقه مندی نهادهای سرمایه گذاری به خرید در حدود سطح 45000 دلار و امضای بسته محرک اقتصادی اخیر توسط بایدن هستند. به گفته لیفچیتز، احتمالا چک های این بسته محرک اقتصادی مستقیما صرف خرید ارز رمزنگاری خواهند شد.

لیفچیتز با تایید این که بیت کوین در یک روند صعودی بلند مدت قرار دارد ، دلایلی برای چشم انداز نزولی آن در کوتاه مدت مطرح کرد. یکی از عامل های تاثیر گذار بر بازار ارزهای رمزنگاری، فصل مالیاتی پیش رو در آمریکا است. احتمالا برخی از سرمایه گذاران برای پرداخت نقدی مالیات بر سود سال مالی 2020، مجبور به فروش برخی دارایی های خود خواهند شد.

عامل نزولی کوتاه مدت دیگر که لیفچیتز به آن اشاره کرده، اثر سرریز احتمالی ناشی از فروش دارایی های سنتی است که همه معیارها به آن اشاره دارند و احتمالا در کوتاه مدت فشار فروش در این بازار رخ خواهد داد.

هجوم سرمایه گذاران به سمت توکن های غیر قابل تعویض (NFT)

پس از ثبت رکورد 11 مارس در مزایده Beeple NFT با بیش از 69.3 میلیون دلار، توکن های غیرقابل تعویض همچنان موضوع اصلی در فضای ارزهای رمزپایه هستند.

چیلیز (CHZ) ستاره برجسته این روز است، زیرا  حجم معاملات 24 ساعته 5.55 میلیارد دلاری آن، قیمت این توکن را 80 درصد افزایش داد و به رکورد 0.59 رساند. توکن چیلیز در روز پنج شنبه در حدود سطح 0.28 دلار معامله می شد و شب گذشته به بالای سطح 0.90 دلار رسید. در حال حاضر، این توکن در حدود سطح 0.86 دلار معامله می شود.

چیلیزنمودار 4 ساعته توکن چیلیز

داده های VORTECS™  از کوین تلگراف مارکتس پرو در 10 مارس به یک چشم انداز صعودی برای چیلیز (قبل از افزایش اخیر قیمت آن) اشاره داشتند.

ابزار VORTECS™ یک مقایسه الگوریتمی از شرایط تاریخی و فعلی بازار است که داده های آن از منابع مختلفی شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می شوند.

توکن چیلیزداده های VORTECS™  (رنگ سبز) و قیمت توکن چیلیز

همانطور که نمودار فوق نشان می دهد،شاخص VORTECS™ از عدد 49 در 8 مارس به بالای 84 در 10 مارس رسیده و این اتفاق 24 ساعت قبل از افزایش 175 درصدی قیمت آن رخ داده است.

سایر بازار ارزهای رمزنگاری

پروژه های مالی غیر متمرکز که افزایش های قابل توجهی در دو ماه اول سال داشتند، اخیرا شاهد اصلاح قیمت بوده اند. در حالی که پلتفرم های برتر دیفای و صرافی های غیر متمرکز برای کاهش دادن کارمزدهای بالا در شبکه اتریوم، گزینه هایی مانند پیوند بین زنجیره ای و راه حل های لایه 2 را بررسی می کنند.

پُلی گان (ماتیک) و اِسکِیل (SKL) دو راه حل مقیاس پذیری اتریوم هستند که پس از فهرست شدن این توکن ها در کوین بیس در تاریخ 9 مارس، قیمت آنها حدود 100 درصد افزایش داشته و بهترین عملکرد را در بین همتایان آلت کوین خود داشته اند.

به طور کلی، بازار ارزهای رمزنگاری با شروع تعطیلات پایان هفته (شنبه و یک شنبه) تحت فشار هایی قرار گرفته است. این کاهش قیمت به احتمال زیاد نتیجه اصلاح قیمت بیت کوین در نزدیک بالاترین سطح خود بوده و نشانه تغییر روند نیست. با این وجود، اکثر ارزهای رمزنگاری بزرگ 2 تا 10 درصد کاهش قیمت داشته اند.

در حال حاضر، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری حدود 1.7 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 61.6 درصد است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار