5 ارزی که باید این هفته زیر نظر داشت

صندوق قابل معامله پِرپِس بیت کوین (Purpose Bitcoin) در تاریخ 18 فوریه در بورس اوراق بهادار تورنتو آغاز به کار کرد و حجم معاملات آن طی دو روز حدود 400 میلیون دلار افزایش یافت. این تقاضای بسیار زیاد برای بیت کوین و اولویت سرمایه گذاران برای انتخاب EFT جهت ایجاد موقعیت های جدید را نشان می دهد.

هفته گذشته، ارزش بازار بیت کوین به بالای 1 تریلیون دلار رسید و این ارز  در رده ششم فهرست شرکت های برتر جهان قرار گرفت.

مشارکت نهادهای سرمایه گذاری و ارزش بازار 1 تریلیون دلاری می توانند نگرانی های مربوط به دستکاری و نقدینگی را که از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا  در سال  های گذشته مطرح شده، کاهش دهند. این کمیسیون همچنین از پذیرش اپلیکیشن های EFT بیت کوین امتناع کرد.

کتی وود، مدیر عامل آرک اینوست، در مصاحبه اخیر خود با سی ان بی سی گفت که احتمال پذیرش EFT افزایش یافته است. وود افزود که گری گنسلر (رئیس جدید SEC) نظر مساعد تری درباره ارزهای رمزنگاری دارد و همین احتمال تصویب EFT بیت کوین را افزایش می دهد.

اگرچه فاندامنتال های بیت کوین همچنان در حال قوی شدن هستند، اما به دلیل متمایل شدن شیب منحنی خزانه داری آمریکا به سمت بالا، در کوتاه مدت احتمالا شاهد تلاطم هایی خواهند بود.

در این مطلب نمودارهای 5 ارز رمزنگاری برتر بازار را تجزیه و تحلیل می کنیم که نشان دهنده احتمال ادامه روند صعودی آنها در کوتاه مدت هستند.

بیت کوین

بیت کوین در تاریخ 19 فوریه به بالای خط مقاومت کانال صعودی شکست. این نشان می دهد که معامله گران در سطح های بالاتر همچنان به خرید خود ادامه می هند.

بیت کویننمودار روزانه قیمت بیت کوین

جفت بیت کوین/ دلار در 20 فوریه الگوی شمع دوجی تشکیل داد که نشان دهنده  بلاتکلیفی در بین روندهای صعودی و نزولی در مورد جهت حرکت بعدی بود. با روند صعودی امروز، این بلاتکلیفی برطرف شد و گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به بالای سطح 60974.43 دلار برسانند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (47450 دلار) به طرف بالا حرکت می کند و شاخص قدرت نسبی  در منطقه اشباع خرید قرار دارد که برتری روندهای صعودی را نشان می دهند.

 اگر قیمت دوباره وارد کانال شود، روندهای نزولی سعی خواهند کرد قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند. شکست به زیر کانال، نشان دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود و ممکن است این جفت ارز به میانگین متحرک ساده 50 روزه اصلاح شود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین قیمت بیت کویننمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز هنوز در یک روند صعودی قوی قرار دارد و خریداران در کاهش به میانگین متحرک نمایی 20 روزه اقدام به خرید در حجم بالا کرده اند. از طرفی، روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا روند صعودی فعلی را در خط مقاومت کانال متوقف کنند.

در صورت موفقیت، این جفت ارز ممکن است مجدد به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. برگشت از این سطح حمایت  نشان می دهد که روند صعودی همچنان قوی است و خریداران منتظر اصلاح شدید نیستند. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالا تر از کانال برسانند و در بالای آن نگه دارند، روند افزایش قیمت شتاب بیشتری خواهد گرفت.

برعکس، اگر روندهای نزولی بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، این نشانه سودآوری توسط معامله گران خواهد بود. در صورتی که قیمت به زیر کانال برسد، احتمالا این روند ضعیف خواهد شد.

آوه

قیمت آوه در روزهای گذشته بین 392.50 و 545 دلار در نوسان بوده است. چنین حرکتی پس از یک روند صعودی قوی نشانه مثبتی است و نشان می دهد که معامله گران برای خروج از موقعیت های خود عجله نمی کنند، چون آنها پیش بینی می کنند که قیمت در آینده به سطح های بالاتر افزایش خواهد یافت.

آوهنمودار یک روزه قیمت آوه

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (427 دلار) مسطح بوده و شاخص قدرت نسبی کمی بالاتر از عدد 56 است. این نشان می دهد که نوسان در این منطقه محدود احتمالا تا چند روز دیگر ادامه خواهد داشت.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 480 دلار برسانند، جفت آوه / دلار ممکن است تا سطح 545 دلار افزایش یابد. شکست به بالای منطقه 545 تا 581.667 دلار می تواند سرآغاز روند صعودی بعدی باشد و قیمت احتمالا به 697.50 و سپس به 814.397 دلار خواهد رسید.

از طرف دیگر، اگر روندهای نزولی بتواند قیمت را به زیر 392.50 کاهش دهند و  آن را در زیر این سطح نگه دارند، میزان عرضه بیشتر از تقاضا خواهد شد. این می تواند منجر به اصلاح شدید قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (297 دلار) شود.

نمودار 4 ساعته آوه قیمت آوهنمودار 4 ساعته قیمت آوه

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت بین 500 تا 392.50 دلار در نوسان بوده است. اگر روند های صعودی قیمت را به زیر سطح حمایت 392.5 دلار برسانند، قیمت احتمالا تا 300 دلار و سپس به سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 276.094 دلار کاهش خواهد یافت.

بر خلاف این فرض، اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند، احتمال حرکت به سمت سطح 500 دلار وجود دارد. با شکست به بالای این سطح مقاومت، قیمت  به 545 دلار و  سپس به 581.667 دلار خواهد رسید.

کازموس

کازموس پس از یک روند صعودی قوی شاهد اصلاح قیمت است. در حالی که از این اصلاح 5 روز می گذرد، روندهای نزولی هنوز نتوانسته اند قیمت را به سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد در 19.007 دلار کاهش دهند. این تعداد کم فروشندگان را در سطح های پایین نشان می دهد.

کازموسنمودار روزانه قیمت کازموس

اصلاح جزئی معمولا نشانه قوی بودن روند است و احتمال تست مجدد سطح مقاومت 26.55 دلار افزایش می یابد. حرکت میانگین متحرک ها به سمت بالا و  قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت، نشان می دهد که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 26.55 دلار هدایت کنند،  احتمالا مرحله بعدی روند صعودی آغاز خواهد شد. در این صورت، قیمت کازموس تا سطح 32.173 دلار افزایش خواهد یافت. در صورتی که این سطح شکسته شود، احتمال رسیدن قیمت به سطح 40 دلار وجود دارد.

برعکس، اگر این جفت به کاهش خود ادامه دهد،  احتمالا قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18.19 دلار) خواهد رسید. برگشت قوی از این سطح حمایت می تواند روند صعودی را دست نخورده نگه دارد. اما شکست به زیر آن، اصلاح بیشتر قیمت را به سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 14.347 دلار در پی خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته کازموس قیمت کازموسنمودار 4 ساعته قیمت کازموس

نمودار 4 ساعته اصلاح قیمت را در یک کانال نزولی نشان می دهد. میانگین متحرک ها در آستانه یک صلیب نزولی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی در منطقه منفی است. این بدان معناست که روندهای نزولی برتری جزئی دارند.

با این حال، اگر قیمت از خط حمایت کانال نزولی افزایش یابد، نشان دهنده انباشت در سطح های پایین تر خواهد بود. در صورت شکست به بالای میانگین متحرک ها، احتمال حرکت به خط مقاومت کانال وجود دارد.

شکست به بالای کانال می تواند منجر به تست مجدد سطح 26.55 دلار شود. از طرف دیگر، شکست به زیر کانال می تواند روند صعودی را تضعیف کند. در این صورت، قیمت این ارز احتمالا تا فیبوناچی اصلاح 50 درصد در سطح 16.677 دلار کاهش خواهد یافت.

نئو

نئو در  تاریخ 19 فوریه به بالای سطح مقاومت 47.444 دلار شکست. روندهای صعودی با برگرداندن قیمت به این سطح در 20 فوریه، تلاش کردند تا روندهای صعودی را متوقف کنند.

نئونمودار روزانه قیمت نئو

اما خریداران برای خرید در این سطح هجوم آوردند و امروز قیمت به بالای سطح مقاومت روانی 50 دلار رسید. این ممکن است سرآغاز روند صعودی بعدی باشد که می تواند قیمت را به 60.373 دلار و سپس 64.95 دلار برساند.

حرکت روبه بالای میانگین متحرک ها و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید نشان می دهند که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

اگر روندهای صعودی نتوانند قیمت را در بالای سطح 50 دلار نگه دارند، این نشانه کسب سود معامله گران در سطح های بالاتر خواهد بود. شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 37.80) دلار، احتمالا تغییر در روند را به دنبال خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته نئو قیمت نئونمودار 4 ساعته قیمت نئو

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک مثلث صعودی را نشان می دهد که هدف آن سطح 58.588 دلار است. به طور کلی، قیمت پس از شکست یک سطح مقاومت، دوباره به آن سطح کاهش می یابد تا آن را مجدد تست کند. اما گاهی اوقات که روند صعودی قوی است، قیمت قبل از ادامه حرکت، این سطح را تثبیت می کند.

در حال حاضر، روندهای صعودی از سطح حمایت 50 دلار دفاع می کنند. اگر قیمت از این سطح افزایش یابد و به بالای سطح 54.191 دلار بشکند، روند صعودی ادامه خواهد یافت.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر مثلث شکسته شود، احتمال رسیدن آن به سطح 36.30 دلار وجود دارد.

ویچین

ویچین پس از افزایش قابل توجه قیمت از سطح 0.026714 دلار به 0.060774 دلار، سطح حمایت 38.2 درصدی را در 0.047763 دلار حفظ کرد که نشان دهنده انباشت در سطح های پایین تر است. حرکت رو به بالای میانگین متحرک ها و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید حاکی از سطح های مقاومت کم در مسیر روند صعودی قیمت هستند.

ویچیننمودار یک روزه قیمت ویچین

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح مقاومت 0.060774 دلار برسانند، احتمالا روند صعودی بعدی ویچین آغاز خواهد شد. در این صورت، هدف های بعدی قیمت در 0.085172 دلار و سپس 0.10 دلار خواهند بود.

برعکس، اگر روندهای صعودی نتوانند قیمت را  به بالای سطح مقاومت 0.060774 دلار برسانند، این ارز تا چند روز دیگر شاهد نوسان بین سطح های 0.060774 تا 0.04224 خواهد بود. در صورت کاهش قیمت به زیر سطح 0.04224 و نگه داشته شدن آن در زیر این سطح، روند صعودی به نزولی تبدیل خواهد شد.

نمودار 4 ساعته وییچین قیمت ویچیننمودار 4 ساعته قیمت ویچین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که میانگین متحرک ها مسطح هستند و شاخص قدرت نسبی کمی بالاتر از عدد 50 قرار دارد که این بیانگر تعادل بین عرضه و تقاضا است.

با این حال، در نمودار یک مثلث صعودی شکل گرفته که با  شکست به بالای سطح 0.060774 دلار تکمیل خواهد شد. هدف این الگوی صعودی سطح 0.079148 دلار خواهد بود.

از طرفی، اگر قیمت به زیر خط روند این مثلث صعودی کاهش یابد، فرضیه فوق باطل و مسیر برای کاهش به سطح 0.042 دلار  هموار خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار