3 دلیل رسیدن قیمت بایننس کوین به بالاترین سطح

قیمت بایننس کوین در تاریخ 10 فوریه به بالاترین سطح خود در 148 دلار رسید. این توکن  در چند روز گذشته روند صعودی قوی داشت و قیمت آن 136 درصد افزایش یافت. 

داده های کوین تلگراف مارکتس و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بایننس کوین از سطح 35.37 دلار در 11 ژانویه به 148 دلار  (256 درصد افزایش در یک ماه) افزایش یافته است.

بایننس کویننمودار 4 ساعته قیمت بایننس کوین

سه دلیل رشد انفجاری قیمت بایننس کوین عبارتند از: رکورد جدید حجم معاملات، گسترش پروتکل های مرتبط با دیفای در بایننس اسمارت چین و یک اکوسیستم در حال پیشرفت.

در حال حاضر، قیمت بایننس کوین از بالاترین سطح خود اصلاح شده و در حدود صطح 122 دلار است.

افزایش حجم

در ماه های سپتامبر و دسامبر سال 2020، بایننس کوین بین 23 تا 35 دلار  معامله می شد و متوسط حجم معاملات روزانه آن 400 میلیون دلار بود. از 28 دسامبر به بعد، حجم معاملات 24 ساعته و قیمت این توکن به طور مداوم افزایش یافته، چون قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود رسیده و نقش دیفای در بخش ارز رمزنگاری پر رنگ تر شده است.

حجم معاملات 24 ساعته بایننس کوین در تاریخ 1 فوریه برای اولین بار از 1 میلیارد دلار فراتر رفت و در 10 فوریه با رسیدن قیمت آن به بالای 148 دلار، رکورد 7.52 میلیارد دلاری در حجم معاملات آن به ثبت رسید.

استفاده از پروژه های دیفای

از سال 2020 صرافی های غیر متمرکز در حال گرفتن سهم بازار صرافی های متمرکز هستند. صرافی های غیر متمرکز به کاربران خود امکان دسترسی به توکن های تازه راه اندازی شده و بازده سالانه بالا برای تامین نقدینگی را می دهند.

صرافی غیر متمرکزحجم هفتگی صرافی های غیرمتمرکز

صرافی بایننس برای جبران سهم بازار از دست داده، پروژه های جدید دیفای از جمله ایجاد صرافی غیر متمرکز بایننس (که از چند پروژه دیفای متمرکز بر قابلیت همکاری پشتیبانی می کند) را به خدمت می گیرد.

صرافی بایننس همچنین تعداد توکن های قابل دسترس در پلتفرم استیکینگ خود و نرخ بهره هر یک از توکن ها را افزایش داد. بایننس از این طریق می خواهد سرمایه گذاران را ترغیب کند که به جای رفتن به یونی سواپ و سوشی سواپ، در این صرافی بمانند .

بایننس کوین در تسویه کارمزد و نقل و انتقالات نقش مهمی دارد، همین باعث افزایش حجم معاملات و قیمت آن طی چند ماه گذشته شده است.

اضافه کردن پروژه ها و همکاری های جدید

صرافی بایننس پروژه های جدید بخش دیفای را  خیلی سریع فهرست می کند و این کار اغلب باعث افزایش چشمگیر حجم معاملات و قیمت توکن جدید فهرست شده می شود.

برای مثال، هنگامی که یونی سواپ و سوشی سواپ پا به عرصه رقابت گذاشتند و می خواستند مقداری از حجم معاملات صرافی بایننس را به دست بیاورند، این صرافی با فهرست کردن توکن های سوشی سواپ، یونی سواپ و بسیاری از پروژه هایی که توجه سرمایه گذاران را جلب کرده بودند، با آنها مقابله کرد.

در ابتدا چندین پروژه مهم دیفای در Binance Launchpad راه اندازی شدند. این یک پلتفرم راه اندازی توکن داخلی است که به پروژهای بلاک چین در جمع آوری سرمایه کمک می کند. البته، پروژه های بیشتری به طور پیوسته و منظم (از جمله کاوا و ونوس) به این پلتفرم اضافه شده اند.

در توییتر بایننس اعلامیه های روزانه زیادی درباره مشارکت و همکاری های جدید این صرافی با سایر پروژه ها وجود دارند. از طرفی، سرمایه گذاران برای تعامل با بسیاری از این پروژه ها، اغلب از بایننس کوین به عنوان بخشی از تراکنش استفاده می کنند.

حجم معاملات 24 ساعته صرافی بایننس به 32.8 میلیارد دلار رسیده که این رقم 7 برابر بیشتر از حجم معاملات  24 ساعته در صرافی کوین بیس پرو است. صرافی بایننس به خاطر این رکورد در صدر صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز قرار دارد.

 به نظر می رسد که بایننس کوین از موقعیت خوبی برای رشد بیشتر برخوردار است، چون این توکن بخش جدایی ناپذیر بسیاری از پلتفرم ها و فرایندها در صرافی بایننس به شمار می آید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار