افزایش کارمزدهای شبکه بیت کوین در پی شلوغی ممپول

در حالی که تعداد تراکنش های بیت کوین که می توانند در یک بلاک گنجانده شوند، ثابت مانده، تقاضا در شبکه منجر به افزایش کارمزد تراکنش ها شده است.

امروز تعداد تراکنش های در حال انتظار برای تایید در ممپول بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالای 125000 رسید. این معادل تقریبا 149 مگابایت داده است که منتظر اضافه شدن به بلاک چین هستند و حداقل 107 بلاک بعدی را پر خواهند کرد.

اگرچه این مقدار کمتر از 143000 تراکنش در 17 دسامبر سال 2020 است، اما این شلوغی فزاینده شبکه منتقدان بیت کوین را جسورتر می کند تا ضمن بحث درباره سرعت و کارمزدهای تراکنش ارزهای رمزنگاری ، فورک هایی ارائه دهند.

دی ای نیگارد در توییتر نوشت:

طی سه ماه گذشته، متوسط کارمزد تراکنش های روزانه بیت کوین بین 2.18 تا 17.20 دلار متغیر بوده اند؛ خرید یک فنجان قهوه (یا هر خرید دیگر مشتریان) با بیت کوین بسیار گران است.

ممپول یک “منطقه انتظار” برای تراکنش های ورودی قبل از تایید است و این تراکنش ها به طور مستقل توسط هر نود متصل به شبکه تایید می شوند.

اول ژانویه سال جاری آخرین باری بود که هیچ تراکنشی در ممپول وجود نداشت. حتی قبل از آن، تایید تراکنش های ممپول در حال تبدیل شدن به یک اتفاق نادر بودند.

حداقل کارمزد تراکنش ها

با توجه به ردیاب های آمار شبکه بیت کوین در ” mempool.observer“، در حال حاضر حداقل کارمزد 93 ساتوشی برای هر بایت توصیه می شود تا اطمینان حاصل شود که یک تراکنش در بلاک بعدی قرار خواهد گرفت. با در نظر گرفتن قیمت 46280 دلار و متوسط اندازه 224 بایت برای هر تراکنش، کارمزد 9.63 دلار می شود.

طبق داده های سرویس مشابه مبتنی بر توییتر برای نظارت بر کارمزدهای تراکنش ها در شبکه بیت کوین، در ابتدای امروز کارمزد توصیه شده برای قرارگرفتن یک تراکنش در بلاک بعدی، به 141.9 ساتوشی برای هر بایت افزایش یافت.

کارمزد تراکنشکارمزد تراکنش

در تاریخ 8 فوریه، در مجموع 84.72 بیت کوین از طریق تراکنش ها جمع آوری شد که معادل 2.05 میلیون دلار درآمد استخراج کنندگان است. کارمزد تراکنش ها در بیشتر ماه های نوامبر و دسامبر  و حتی پس از آن که روند صعودی قوی قیمت را به بالاترین سطح ها رساند، کاملا منصفانه بودند و خیلی گران نبودند.

لایتنینگ نتورک (راه حل مقیاس پذیر لایه دوم بیت کوین) همچنین شاهد افزایش رکورد در تعداد نودها و ارزش دلاری ظرفیت تجمعی بیت کوین در همه کانال ها است. صرافی اوککس در تاریخ 2 فوریه اعلام کرد که قصد دارد لایتنینگ را در فرایندهای صرافی خود وارد کند تا فشار تقاضا در ممپول را کاهش دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار