افزایش قیمت دوج کوین از کجا شروع شد؟ 5 جهش مهم قیمت دوج کوین

دوج کوین بعد از جلب توجه به خاطر افزایش 980 درصدی در تاریخ 28 ژانویه، به لحاظ ارزش بازار برای  مدت کوتاهی در بین 10 ارز برتر جدول قرار گرفت. هنگامی که این روند صعودی قوی متوقف شد و معامله گران به سرعت سود کسب کردند، به نظر می رسید که سرمایه گذاران این ارز را کنار خواهند گذاشت و برای سرمایه گذاری به سراغ ارزهای دیگر خواهند رفت.

روند صعودی دوج کوین از کجا شروع شد؟

این روند صعودی قوی زمانی آغاز شد که صرافی ها در بازار سهام ایالات متحده از فروش بیشتر سهام گیم استاپ (GameStop ) و ای ام سی (AMC) به معامله گران جزئی جلوگیری کردند.با حمایت گروه سرمایه گذاری وال استریت بتس در ردیت، تعداد زیادی از سرمایه گذاران توجه خود را به نقره و برخی از ارزهای رمزنگاری “ارزان قیمت” معطوف کردند.

یک کاربر توییتر با نام کاربری “WSB Chairman” در تاریخ 28 ژانویه از حدود 75000 نفر از دنبال کنندگان خود  پرسید” آیا قیمت دوج کوین تا به حال به سطح 1 دلار رسیده است؟ پس از آن،فعالیت ها در رسانه های اجتماعی پیرامون دوج کوین بالا گرفتند و این ارز اولین آلت کوینی بود که از لحاظ میزان ذکر روزانه در توییتر از بیت کوین پیشی گرفت.

این روند صعودی قوی در حالی رخ داد که این ارز از سال 2015 تاکنون هیچ گونه ارتقا یا پیشرفتی در پروتکل خود نداشته است.

قیمت دوج کویننمودار 1 ساعته قیمت دوج کوین تبلیغات در رسانه های اجتماعی

افزایش قیمت این ارز همزمان با افزایش فعالیت های جدید در فضای ارز رمزنگاری بود و صرافی های ارز رمزنگاری مانند بایننس از افزایش ایجاد حساب های کاربری جدید خبر دادند.

چان پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس،نیز رابطه بین فعالیت های رسانه های اجتماعی و قیمت دوج کوین را ارزیابی کرد و گفت که این ارز با ارزش بازار حدود 4.8 میلیارد دلاری، موفق ترین جوک در تاریخ است.

دوج کوین برای رسیدن به سطح 1 دلار ( که توسط “WSB Chairman”تعیین شده) نیاز به یک افزایش 2000 درصدی دارد. طبق گزارش ها، حجم معاملات 24 ساعته این ارز در تاریخ 28 ژانویه، برای اولین بار در بایننس از مرز 5 میلیارد دلار فراتر رفت و از بیت کوین پیشی گرفت.

بعد از رسیدن دوج کوین به بالاترین سطح در 0.087 دلار، قیمت آن 68 درصد اصلاح شد. این اصلاح شبیه به کاهش شدید بیت کوین در روند نزولی دسامبر سال 2017 بود. البته تنها تفاوت در این بود که اصلاح بیت کوین بعد از 50 روز اتفاق افتاد، ولی اصلاح دوج کوین فقط 24 ساعت طول کشید.

افزایش قیمت دوج کوین به بالای سطح 0.08 باعث ثبت یک رکورد جدید شد. این ارز یکی از معدود آلت کوین هایی است که توانسته دوباره به رکوردهای قبلی خود در سال 2018 برسد و از آنها عبور کند.

دوج کوینقیمت دوج کوین از 23 تا 29 ژانویه

معاملات دوج کوین در تاریخ های 30 و 31 ژانویه در سطح 0.03 دلار انجام شدند، اما قیمت این ارز در کمتر از سه ساعت بیش از 80 درصد دیگر افزایش یافت.

محرک واقعی افزایش قیمت دوج کوین

پیدا کردن محرک واقعی این روندهای صعودی تقریبا غیر ممکن است، زیرا شبکه های اجتماعی متعددی از جمله گروه های خصوصی تلگرام و اپلیکیشن های سیگنال معاملاتی در این روندها نقش داشته اند.

در حال حاضر، ساتوشی استریت بتس (SatoshiStreetBets) در ردیت 213000 کاربر فعال دارد و پس از شکست صعودی دوج کوین،کاربران زیادی از یک پست ارسال شده توسط کاربری به نام  “Woke_AF_Populist” حمایت کردند.

دوج کوینحمایت کاربران از پست کاربر Woke_AF_Populist

به نظر می رسد که طرفداران دوج کوین (از جمله ایلان ماسک) حمایت زیادی از آن کرده اند. فقدان موارد استفاده برای این ارز ، مسلما این سوال را به وجود می آورد که آیا گروه سرمایه گذاری WallStreetBets  از بازارهای سنتی خارج خواهند شد و ارزهای رمزنگاری را خواهند پذیرفت یا خیر؟

قیمت دوج کوینقیمت در برابر حجم 30 روزه توییت ها

صرف نظر از نتیجه، از حالا به بعد، ارزیابی فعالیت های اجتماعی به جای یک شاخص جایگزین به یک معیار تبدیل خواهد شد.

تبلیغ ارزها در رسانه های اجتماعی در سال 2020

این اولین باری نیست که رسانه های اجتماعی پیرامون دوج کوین تبلیغات زیادی می کنند.ایلان ماسک در سال 2020 و در دو موقعیت مختلف درباره این ارز توییت کرد و قیمت این توکن در هر دو مورد واکنش مثبت از خود نشان داد.سال گذشته، ماسک در یک نظرسنجی در توییتر برای تصمیم گیری در مورد این که چه کسی باید مدیر عامل دوج کوین شود، در رتبه اول قرار گرفت.مدیر عامل تسلا بعدا از خود به عنوان ” مدیر عامل سابق دوج کوین” یاد کرد.

تاثیر ماسک بر قیمت ارز رمزنگاری فقط به دوج کوین محدود نمی شود. پس از آن که ماسک بیوگرافی توییتر خود را با ذکر فقط نام “بیت کوین “به روز کرد، قیمت این ارز در مسیر صعودی قرار گرفت.

درست مانند مورد دوج کوین در سال 2020، اشاره ماسک به بیت کوین منجر به آغاز یک شمع بزرگ شد. این ارز بزرگ بازار فقط در عرض چند دقیقه بیش از 5000 دلار افزایش یافت و برای اولین بار پس از 15 ژانویه به بالای سطح 38000 دلار رسید.

به دنبال ماسک، سایر طرفداران برجسته ارز رمزنگاری (از جمله مشارکت کنندگان در فضای گسترده تر فناوری و رسانه های اجتماعی) در داخل و خارج از این صنعت ، تبلیغ درباره بیت کوین را آغاز کردند. الکسیس اوهانیان ، بنیانگذار ردیت که یکی از طرفداران بزرگ اتریوم است، نیز به این روند پیوست.

به غیر از ماسک، یک کمپین فراگیر در پلتفرم تیک تاک نیز فشار صعودی قابل توجهی را در روند قیمت دوج کوین ایجاد کرد. در واقع، این ارز توانست از شور و شوق ایجاد شده توسط فیلم های پربازدید استفاده کند تا قیمت را به بالاترین سطح دو ساله خود برساند.

افزایش قیمت دوج کوین و باور شروع فصل آلت کوین

این باور عمومی وجود دارد که افزایش قیمت دوج کوین یکی از پیش نیازهای “فصل آلت کوین” است.در واقع،با توجه به ماهیت چرخه حرکت قیمت این ارز، صعودی شدن روند آن اغلب نشان دهنده دوره های افزایش قابل توجه قیمت برای آلت کوین ها است.

دلیل آن کاملا ساده است، زیرا افزایش های دوج کوین صرفا مبتنی بر “فاندامنتال ها” هستند که اغلب باعث جهش قیمت این ارز می شوند. معمولا ترس از دست دادن (فومو) تحریک شده توسط سرمایه گذارن جزئی به سایر آلت کوین ها سرایت می کند.

البته، ضعیف شدن روند صعودی بیت کوین نیز یکی از عوامل بوجود آورنده فصل آلت کوین ها است.  به نظر می رسد که هنوز بیت کوین می تواند به سطح های بالاتر صعود کند، بنابراین بازار احتمالا منتظر خواهد ماند. از طرفی، فضای مالی غیر متمرکز نیز آلت کوین های سنتی را در تنگنا قرار داده است.

5 افزایش چشمگیر قیمت دوج کوین  رونق ارز رمزنگاری در سال 2017

اولین روند صعودی قابل توجه دوج کوین در حدود 10 مارس سال 2017 شروع شد. در آن زمان، سرمایه گذاران جزئی زیادی برای اولین بار به بازار ارز رمزنگاری وارد شدند و همه آلت کوین ها را خریدند.

قیمت دوج کوین بیش از 1890 درصد افزایش یافت و در 21 ماه مه همان سال از 0.00021 به 0.0042 دلار  رسید. این حرکت، رکورد قبلی در 0.0021 دلار را شکست و ارزش بازار این ارز را به بیش از 423 میلیون دلار افزایش داد. اندکی پس از آن، دوج کوین طی یک اصلاح قیمت دو هفته ای که تمام ارزهای رمزپایه را تحت تاثیر قرار داد، 75 درصد کاهش یافت.

رسیدن بیت کوین به سطح 19783 دلار و افزایش قیمت دوج کوین 

در نوامبر سال 2017، حرکت صعودی قابل توجهی در بازار ارز رمزنگاری شروع شد و حجم بالای معاملات بیت کوین، قیمت آن را به اوج 19783 دلار رساند. ارزش بازار این ارز برتر بازار به رقم خیره کننده 830 میلیارد دلار رسید و این باعث افزایش پارابولیکی ارزهایی شد که ارزش بازار کمتری داشتند.

در 7 ژانویه سال 2018، دوج کوین به بالای سطح 0.02 دلار (380 درصد بالاتر از رکورد قبلی خود) شکست. ارزش بازار این ارز در این روند صعودی 1.6 میلیارد دلار بود.البته، این روند بسیار کوتاه مدت بود و در عرض 8 روز، قیمت با بیش از 70 درصد اصلاح به سطح 0.0047 دلار رسید.

افزایش برخی ارزها قبل از زمستان ارز رمزنگاری

در 14 آوریل سال 2018، درست قبل از ورود کل بازار به “زمستان ارز رمزنگاری ” و سقوط به کف های قبلی، اکثریت قریب به اتفاق ارزهای رمزنگاری بازیابی مختصری داشتند. قیمت دوج کوین طی سه روز با افزایش 103 درصدی  از 0.0020 به 0.0041 دلار رسید. این در حالی بود که بیت ‌کوین در همان مدت تقریبا 40 درصد افزایش داشت. 

در این زمان، ارزش بازار دوج کوین به نصف بالاترین سطح خود کاهش یافت و به سطح 573 میلیون دلار رسید.

تست پل اتریوم /دوج کوین

اولین روند صعودی بزرگ دوج کوین که تا حد زیادی ارتباطی با سایر ارزهای رمزنگاری نداشت، در سپتامبر سال 2018 بود که آزمایش سیستمی پل اتریوم / دوج کوین به پایان رسید.

این پل قرار بود یک به روز رسانی جدید باشد تا امکان همکاری بین دو بلاک چین را فراهم کند. این اعلامیه منجر به جلب حمایت مجدد جامعه از این پروژه شد و قیمت دوج کوین طی 48 ساعت 173 درصد افزایش یافت.

بعدا مشخص شد که به دلیل سقوط قیمت اتریوم، بودجه کافی برای ادامه توسعه این پل وجود ندارد واین به روز رسانی متوقف شد. از آن زمان تاکنون، هیچ صحبتی درباره ادامه این پیل بین اتریوم و دوج کوین نشده است.

توییت ایلان ماسک و هیجان زیاد وال استریت بتس

در 11 ژانویه سال جاری، بازارهای سنتی توسط گروهی به نام وال استریت بتس (معروف به WSB)به شدت مختل شد. این معامله گران آماتور تصمیم گرفتند تا در برابر نهادهای سرمایه گذاری مالی سنتی متحد شوند و قیمت  سهام تعدادی از شرکت ها مانند گیم استاپ، بلک بری، ای ام سی، نوکیا و بِد بَت بیاند را افزایش دهند.

در تاریخ 28 ژانویه، موج WSB به دوج‌کوین رسید و منجر به بزرگ ترین روند صعودی در بازار ارز رمزنگاری از ابتدای سال جاری تاکنون شد. در کمتر از دو روز، قیمت این ارز افزایش چشمگیری داشت و در صرافی بایننس تا سطح 0.087 دلار رسید.

این رشد 1100 درصدی قیمت این ارز را نشان می دهد. تعدادی از توییت ها، از جمله ایلان ماسک، تا حدی به این روند صعودی دامن زدند.کارول باسکین نیز با انتشار ویدئویی، حمایت خود را از دوج کوین اعلام کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار