11 پروژه دیفای که احتمالا ایردراپ خواهند داشت

چه کسی ایردراپ را دوست ندارد؟ تعداد کمی از رویدادها در جذب افراد مشتاق جامعه برای دستیابی به توکن های جدید موفق تر هستند. اغلب اوقات توکن های رایگان بین کاربران فعلی یک پلتفرم مانند مشارکت کنندگانی که آدرس آنها به استخرهای نقدینگی کمک کرده، توزیع می شوند. اگرچه ایردراپ بدون علت نیز امری عادی است.

برای این که مشکل جستجو از طریق وبلاگ ها، کانال های تلگرامی، کریپتو توییتر و سایر موارد را  نداشته باشید، در این مطلب فهرست کوتاهی از ایردراپ های احتمالی آینده در بخش دیفای ارائه شده است. برای داشتن شانس گرفتن توکن های رایگان، می توانید از این پروتکل ها استفاده کنید.

 FinNexus

FinNexus  توسط تیمی از پیشکسوتان بلاک چین در سال 2019 راه اندازی شد و یک پروتکل دیفای بین زنجیره ای است که خود را به عنوان “مرکزی برای اتصال دفترهای کل مختلف دیفای به یکدیگر و کاربران و همچنین ارتباط با برنامه های مالی سنتی” توصیف می کند. بعلاوه، این پروتکل در حال توسعه یک بازار برای محصولات ترکیبی مالی غیر متمرکز و سنتی بوده و به تازگی مکانیسم استخراج جدیدی را با ضرب پاداش تا 320 برابر راه اندازی کرده است.

قرار است که یک ایردراپ تا قبل از پایان ماه جاری رخ دهد که طی آن 500000 توکن FNX  بین کاربران فعال در بخش دیفای توزیع خواهد شد. به طور خاص، توکن های FNX  به افرادی که واجد شرایط تشخیص داده می شوند (یعنی مشارکت کنندگان در پروتکل  FPO v1.0 ، تامین کنندگان نقدینگی  برای استخرهای رپد بیت کوین و اتریوم در پروتکل Hegic و دارندگان کِرودائو توکن در صرافی کرو) ارسال خواهد شد.

توکن های FNX  به طور خودکار ارسال می شوند و دارندگان می توانند از طریق پروتکل FinNexus ، به مدت سه ماه در فرایند استخراج شرکت کنند. به احتمال زیاد ایردراپ این توکن هنوز ادامه خواهد داشت.

صرافی غیر متمرکز Paraswap

صرافی فوق سریع Paraswap  یکی از پروژه هایی است که قصد دارد از کارمزدهای بالای اتریوم بهره بگیرد. این صرافی همچنین با استفاده از اتریوم برای “گس” ، می خواهد برای به حداقل رساندن کارمزدهای شبکه از GasToken.io استفاده کند. 

صرافی Paraswap سفارشات را در چندین صرافی (کرو، بانکور، یونی سواپ، کایبر و…) به یک تراکنش بهینه و ایمن تبدیل می کند. گفته می شود که این صرافی به زودی یک ایردراپ خواهد داشت. تقویت کننده این نظریه، اعلامیه این پلتفرم مبنی بر راه اندازی یک رابط کاربری جدید و قراردادهای هوشمند در آینده نزدیک است.

پلتفرم dYdX

پلتفرم معاملات مارجین dYdX در سال 2018 آغاز به کار کرد و از آن زمان تاکنون حجم تراکنش های آن به بالای 3 میلیارد دلار رسیده است. این پلتفرم همچنین اعلام کرده که کیف پول های منحصر به فرد که وجوه را به قراردادهای هوشمند خود واریز کرده اند تا دسامبر سال قبل 4.8 برابر شده و از 8000 به 38588 رسیده اند. پس چرا این پلتفرم در بازار ارز رمزنگاری توکن مخصوص به خود را ندارد؟ این سوالی است که از مدت ها قبل ذهن کاربران را به خود مشغول کرده و آنها با اشاره به پروژه های مشابه در گذشته، شایعه یک ایردراپ را مطرح کرده اند.

پلتفرم dydx در تاریخ 21 ژانویه با توییت کردن “به زودی اعلامیه های مهم دیگری منتشر خواهند شد”، احتمال ایردراپ را بالا  برد. با در نظر گرفتن همه جوانب،  ایردراپ این پلتفرم احتمالا در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

صرافی غیر متمرکز Matcha

Matcha که در اواسط سال 2020 راه اندازی شد، یک صرافی غیرمتمرکز با کارمزدهای پایین بوده که براساس پروتکل زیروایکس ساخته شده است. بنابراین انتظار یک ایردراپ برای دارندگان توکن های زیروایکس منطقی به نظر می رسد. از طرفی چون اخیرا Matcha  توکن های زیروایکس را برای جشن گرفتن سال نو میلادی ایردراپ کرده است (البته امکان دارد که این ایردراپ به خاطر رسیدن کل حجم معاملات آن به بالای 2 میلیارد دلار باشد)، احتمال ایردراپ آن خیلی زیاد است. 

پروتکل  Shell 

پروتکل Shell  بخش هایی را از پروتکل های دیفای مانند کرو، بالانسر و مونی سواپ با یکدیگر ترکیب کرده که معاملات بزرگ ارز پایدار به ارز پایدار را با حداقل افت تسهیل می کند و به کاربران این امکان را می دهد تا سود کسب کنند. استخر نقدینگی جدید AMM که اواخر سال گذشته راه اندازی شد، به دلیل نقدینگی خیلی زیاد، حجم بالای ذخیره و قابلیت همکاری با aToken وcToken با ذخیره 30 درصد دای، 30 درصد یو اس دی کوین، 30 درصد تدر و 10 درصد اس یو اس دی، شناخته شده است. اگر آنها در آینده نزدیک یک ایردراپ داشته باشند، می توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید.

پروتکل Set 

Set  یک پلتفرم برای ایجاد، مدیریت و به دست آوردن سبدهای دارایی های توکن سازی شده است که دسترسی به کل بازار ارز رمزنگاری یا یکی از زیر مجموعه های آن را برای سرمایه گذاران جزئی و نهادهای سرمایه گذاری آسان می کند. برای مثال، یک سرمایه گذار می تواند 10 ارز برتر را برای یک سرمایه گذاری بلند مدت توکن سازی کند. بر این اساس که همه توکن ها رشد نخواهند کرد، اما بیشتر آنها افزایش خواهند داشت. پروتکل Set  اخیرا  نسخه 2 (V2)را راه اندازی کرد و حتی اگر ایردراپ نداشته باشد، این یک پلتفرمی است که با گذشت زمان سرمایه گذاران زیادی را جذب خواهد کرد.

پلتفرم Opyn

Opyn یک پلتفرم بیمه غیر متمرکز است که به کاربران اجازه می دهد تا قراردادهای اختیار معامله اتریوم و توکن های ERC20 را معامله کنند. این پلتفرم که در سال گذشته راه اندازی شد، امکان مدیریت موقعیت های خرید و فروش را فراهم می کند و اخیرا خبر از انتشار نسخه 2 در شبکه اصلی داده که شامل پیشرفت های فنی و تعداد زیادی ویژگی های جدید است.

سهام گذاران از طریق پروتکل گاما در این پلتفرم می توانند توکن رایگان دریافت کنند. اما آیا توکن خود Opyn نیز ایردراپ خواهد داشت؟ تیم توسعه آن در مورد ایردراپ احتمالی ساکت بوده، اما این مانع از حدس و گمان در بین کاربران دیفای نشده است. مخصوصا پس از آن که آپارنا کریشنا توییتی از ربات فهرست توکن یونی سواپ (Uniswap Token Listing Bot) درباره توکن OPN تکرار کرد و پاسخ داد ” در حال حاضر هیچ توکن OPYN وجود ندارد” شاید در سال 2021 وجود داشته باشد.

پروتکل Unslashed Finance

Unslashed Finance یک پروتکل بیمه غیرمتمرکز بوده که توسط تیمی از نخبه های ریاضی و اقتصادی بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است. کاربران برای “زیر پوشش قرار دادن ارزهای خود”  توکن دریافت می کنند و فقط باید برای مدت زمانی که ارز رمزنگاری آنها بیمه می شود، مبلغی پرداخت کنند.

Unslashed اخیرا در کانال های اجتماعی خود کدهای دعوت را منتشر کرده که به محض قبول آنها توسط کاربر، حذف می شوند. این کدها برای دسترسی به پلتفرم هستند، نه برای بدست آوردن توکن ها. اما احتمال یک ایردراپ وجود دارد، بنابراین اخبار پیرامون این پلتفرم را دنبال کنید.

متامسک

متامسک یک دروازه برای ورود بیش از یک میلیون کاربر در ماه به بازار ارز رمزنگاری و دیفای است. این کیف پول محبوب اتریوم که هم افزونه مرورگر و هم برنامه موبایل دارد، اخیرا ابزار  MetaMask Swap را راه اندازی کرده است و احتمالا در آینده نزدیک توکن مخصوص به خود را به بازار ارائه خواهد کرد. اگرچه هزینه های این کار در حال حاضر خیلی بالا هستند، اما برای یک ایردراپ پر درآمد ، ارزش آن را دارد.

صرافی غیرمتمرکزZKSwaps

ZKS  یک صرافی غیر متمرکز لایه 2 مبتنی بر ZK-Rollup با مدل بازارساز خودکار (AMM) است. ZKSwap در تاریخ 6 ژانویه با  توزیع 500000 توکن  ZKS به عنوان پاداش بین شرکت کنندگان واجد شرایط، آغاز به کار کرد.

اساسا، این برنامه شامل ارسال توکن های آزمایشی جمع آوری شده به آدرس قرارداد پرداخت ZKS بود. برنامه دیگری از این دست در 25 ژانویه راه اندازی شد که کاربران را تشویق می کند تا استخراج نقدینگی، اثبات کارمزد تراکنش و استیکینگ قرارداد هوشمند را امتحان کنند.

Loopring

Loopring یکی دیگر از صرافی های غیر متمرکز لایه 2 برای مبادله های ارزان قیمت است که می تواند 2025 معامله را در هر ثانیه تسویه کند ،در حالی که  همان سطح امنیت بلاک چین اصلی اتریوم را ارائه می دهد.

این برنامه نیز مانند ZKS در تاریخ 6 ژانویه آغاز به کار کرد و استخراج نقدینگی لایه دو AMM ویژگی متمایز آن است. در تاریخ 25 ژانویه Round 2 راه اندازی شد و به کاربران این فرصت را می دهد تا با تامین نقدینگی و انجام مبادله ها، توکن کسب کنند. توکن ها ظرف سه روز پس از پایان دور مستقیما بین حساب های لایه دو LP ها توزیع می شوند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار