15 آدرس برتر بیت کوین و دلیل اهمیت آنها در سال 2021

بیت کوین ممکن است که در سال 2020 به اوج خود رسیده باشد، اما دلایلی وجود دارند که بر اهمیت 15 آدرس برتر و ثروتمند در سال 2021 تاکید می کنند.

شفافیت یکی از جذاب ترین جنبه های ارز رمزنگاری است و سهولت دسترسی و عدم محدودیت موجب شده تا بسیاری از سرمایه گذاران اولیه به سمت بیت کوین سوق پیدا کنند.

فناوری بلاک چین باعث می شود تا همه بتوانند اطلاعات مرتبط با عملکرد شبکه را ببینند. همه آدرس های شناخته شده، تراکنش ها و سایر جزئیات مربوط به امضای چندگانه و استفاده از سگویت در معرض دید قرار دارند.

به چند دلیل 15 تا از برترین و ثروتمندترین آدرس های بیت کوین همیشه کانون توجهات بوده اند. برخی از محققان به طور معمول آدرس های برتر را بررسی می کنند تا بلکه ردپایی از ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین در آنها پیدا کنند. برخی دیگر داده ها را برای ردیابی حرکت های نهنگ ها و پیش بینی دستکاری های بازار که منجر به نوسانات قیمت بیت کوین می شوند، مورد بررسی قرار می دهند.

آدرس های برتر حتی مورد توجه سازمان های دولتی مانند سرویس درآمد داخلی آمریکا و همچنین وزارت خزانه داری قرار گرفته اند.

در واقع، تمام شرکت های متشکل از افراد متخصص برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد آدرس های ارز رمزپایه و انجمن های بالقوه آنها تشکیل شده اند. بر هیچکس پوشیده نیست که سرویس درآمد داخلی آمریکا، شرکت های تحلیل ارز رمزنگاری Chainalysis و Integra FEC را برای ردیابی تراکنش ها اجیر کرده است. اخیرا، وزارت خزانه داری آمریکا زیر نظر استیون منوچین در حال بررسی این موضوع است که آیا کیف پول های ارز رمزنگاری خود میزبان، نیازی به قانون دارند یا نه. 

آدرس های بیت کوین نشان دهنده اشخاص نیستند

همانطور که در زیر نشان داده شده، 15 آدرس برتر دارای 1.07 میلیون یا 5.7 درصد از کل بیت کوین های عرضه شده هستند. با احتساب قیمت فعلی 29550 دلار برای هر بیت کوین، ارزش کل این آدرس ها بالغ بر 31 میلیارد دلار است. در حالی که این مقدار خیلی زیادی است، اما توجه داشته باشید که حجم معاملات روزانه بیت کوین از 5 میلیارد دلار فراتر رفته است.

آدرس بیت کوین15 آدرس برتر بیت کوین

لازم به ذکر است که تاریخ واریز اولیه ارز به آدرس به این معنا نیست که شخص دارنده آدرس برای اولین بار ارزها را در آن روز بدست آورده است. ارزها می توانند از آدرس دیگری متعلق به همان شخص، به آدرس جدیدی ارسال شوند. بنابراین، تاریخ های ارسال اولین وجوه به 11 آدرس از سال 2018  ثابت نمی کنند که صاحبان آدرس ها اشخاص تازه وارد به بازار هستند.

توجه داشته باشید که هیچ یک از این 15 آدرس برتر متعلق به ساتوشی نیستند. محقق سرجیو لرنر ثابت کرده که بلاک های استخراج شده توسط ناکاموتو الگوهای منحصر به فردی دارند که به الگوهای پاتوشی معروف هستند. اگر چه بیت کوین های استخراج شده با این الگو هرگز منتقل نشده اند، اما در بیش از یک آدرس قرار دارند.

سهم 100 آدرس از عرضه کل

100 آدرس برتر 15.7 درصد از کل عرضه را در اختیار دارند که این رقم در مقایسه با سطح توزیع در بازارهای سنتی بسیار چشمگیر است. برای مثال، 20 صندوق برتر دارای سهام پی پال، 19.7 درصد از کل سهام عرضه شده را در اختیار دارند.

5 مورد از 15 آدرس ذکر شده، آدرس های شناخته شده از صرافی ها هستند که نشان می دهند تراکم فعلی به شکلی نیست که بتوان آن را به نهنگ ها نسبت داد.

علاوه بر صرافی ها که مقادیر زیادی بیت کوین در کیف پول ها دارند، برخی از متولیان امر همچنین بیت کوین را برای بسیاری از مشتریان در کیف پول هایی که از طریق چندین آدرس با مقادیر زیادی پخش شده اند، انباشت می کنند.

این آدرس های برتر متعلق به دارندگان جدید هستند و با سگویت سازگار نیستند

هشت مورد از 15 آدرس برتر حتی یک ساتوشی هم برداشت نکرده اند. به استثنای 5 آدرس متعلق به صرافی ها که فقط 20 درصد از ارزهای خود را منتقل کرده اند. این نشان دهنده ادامه انباشت توسط دارندگان بلندمدت است.

بعلاوه، 11 آدرس از 15 آدرس ذکر شده برای اولین بار، کمتر از سه سال قبل استفاده شده اند. دلایل مختلفی از جمله اقدامات امنیتی ارتقا یافته، تغییر در نظارت ها و یا ساختارهای مختلف مالکیت برای این کار وجود داشته اند.

فقط دو آدرس از 15 آدرس برتر (و سه آدرس از 200 آدرس برتر) با فرمت سگویت Bech32 سازگار هستند. این فرمت می تواند کارمزد تراکنش ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این نشان می دهد که کاربران علی رغم مزایای مشهود تراکنش های کم هزینه، در برابر تغییر مقاومت می کنند. جالب تر این که، کیف پول سرد بیت فینکس در رتبه دوم این لیست، تنها موردی است که تاکنون تراکنش خروجی داشته است.

ادامه انباشت در چند آدرس مرموز

سومین آدرس ثروتمند تا حدودی مرموز به نظر می رسد، زیرا حاوی 94506 بیت کوین دست نخورده است. پس از آن که شرکت گلس نود گزارش داد که 73000 تا از بیت کوین های موجود در این کیف پول از صرافی هووبی انتقال داده شده اند. این آدرس در سپتامبر سال 2019 سرخط اخبار شد.

بسیاری از تحلیلگران اظهار داشتند که این ارزها مرتبط با طرح پانزی پلاس توکن هستند، اما این ادعاها با توقیف 194775 بیت کوین در 19 نوامبر سال 2019 توسط پلیس چین رد شدند.

چهارمین آدرس

به غیر از چهارمین کیف پول بزرگ که حاوی 79957 بیت کوین از مارس سال 2011 است، 20 آدرس از 300 آدرس برتر بیش از 9 سال قدمت دارند. اگرچه هیچکس نمی تواند اثبات کند که این وجوه از بین رفته اند، اما بیشتر افراد چنین تصور می کنند.

تعداد ارزهای موجود در این 20 آدرس به 313013 می رسد و از زمان ایجاد تاکنون فقط یک آدرس تراکنش خروجی داشته است. بنابراین، به غیر از 9000 بیت کوین استخر F2Pool که در آدرس 1J1F3U7gHrCjsEsRimDJ3oYBiV24wA8FuV نگهداری می شوند، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که وجوه بقیه آدرس ها از بین رفته باشند.

پنجمین آدرس بیت کوین

آدرس پنجم رتبه بندی شده، در فوریه سال 2019 ایجاد شد و در ابتدا در رده 81 ام بزرگترین آدرس ها قرار گرفت. از آن زمان به بعد، این آدرس به طور مداوم در حال انباشت بوده و در ماه ژوئن 2019 در یک تراکنش 4000 بیت کوین به این کیف پول اضافه شد. کمترین انباشت مربوط به دسامبر 2019 با یک بیت کوین است. با وجود این که این آدرس یک انباشت کننده بزرگ به حساب می آید، اما هفت تراکنش خروجی (از 786 تا 3000 بیت کوین ) انجام داده است.

ادرس پنچمموجودی پنجمین آدرس

دقیقا 100 آدرس وجود دارند که برای اولین بار بین 30 نوامبر تا 18 دسامبر 2018 استفاده شده اند و هرکدام از آنها حاوی 8000 تا 12000 بیت کوین است. گفته می شود که این آدرس ها متعلق به Coinbase Custody هستند. براساس گزارش chain.info، این آدرس ها 881471 بیت کوین دارند و این مقدار برابر با 96 درصد وجوه کیف پول سرد این صرافی است.

نظریه ورود نهنگ های جدید

هر سرمایه گذاری احساس می کند که ورود نهنگ های جدید بیت کوین برای یک روند صعودی پایدار بسیار مهم است، اگرچه تاکنون شواهد معتبری برای این تاثیر وجود نداشته اند.

به طور مداوم آدرس های جدید به فهرست 300 آدرس برتر وارد می شوند. برای مثال، 16 تا از آنها در 30 روز گذشته اولین سپرده های خود را دریافت کردند. به خاطر داشته باشید که این آدرس ها لزوما اشخاص جدید نیستند، بلکه آدرس هایی هستند که برای اولین بار بیت کوین دریافت می کنند.

آدرس های بیت کوین و قیمت

اگرچه غیر معمول است، اما گاهی اوقات فاصله های 50 روزه یا بیشتر وجود دارند که در آنها هیچ گونه آدرس جدیدی به  300 آدرس برتر اضافه نمی شود. بر حسب اتفاق، این دوره ها حاکی از پایان روند صعودی هستند و معمولا یک اصلاح سالم به دنبال دارند.

دقیقا از 28 نوامبر 2019 تا 9 فوریه 2020 که قیمت بیت کوین 35 درصد افزایش یافت، از هیچ یک از این 300 آدرس برتر استفاده نشد. عجیب تر آن که قیمت این ارز 32 روز بعد 52 درصد کاهش یافت.

بیت کوینقیمت بیت کوین در کوین بیس در اوایل سال 2020

یک اتفاق مشابه از 18 اکتبر تا 11 دسامبر 2017 رخ داد. در این دوره قیمت بیت کوین 193 درصد افزایش یافت، در حالی که هیچ یک از 300 آدرس برتر جدید نبودند. طی 36 روز بعد قیمت 34 درصد کاهش یافت.

بیت کوینقیمت بیت کوین در کوین بیس در سال 2017

قبل از آن، هیچ یک از 300 آدرس برتر بین 20 آوریل  و 7 جولای 2017 استفاده نشدند. بیت کوین در آن زمان 111 درصد رشد داشت ولی بعد از این دوره قیمت طی 9 روز 24 درصد کاهش یافت.

روندهای صعودی و نهنگ ها

تاکنون، تجربه ثابت کرده که نظریه نهنگ جدید منطقی است: در طول روندهای صعودی طولانی مدت بازار، تعداد کمی آدرس جدید به 300 آدرس برتر اضافه می شوند و این نشانگر انباشت توسط اشخاصی است که قبلا دارای موقعیت بوده اند. از طرف دیگر، ورود نهنگ های جدید می تواند به خاطر فومو باشد که معمولا نشان دهنده سقف های محلی است.

بنابراین، زیر نظر گرفتن آدرس های برتر و داده های روی زنجیره برای ارزیابی اصلاحات احتمالی، معقول به نظر می رسد. هر زمان که مقادیر زیادی بیت کوین وارد صرافی ها می شوند، این امر حکایت از یک سفارش فروش خیلی بزرگ دارد و معامله گران آن را نشانه نزولی به حساب می آورند. سپس این حرکات با سقف ها و کف های قیمت بیت کوین مقایسه می شوند تا بلکه ارتباطی بین این انتقال و نهنگ ها پیدا شود.

تاثیر استخراج کنندگان بر قیمت

در زمان روند صعودی بازار، استخراج کنندگان فروش خود را کاهش می دهند. اما زمانی که آنها دوباره شروع به انتقال ارزهای خود می کنند، تحلیلگران انتظار اصلاح قیمت را دارند. برای این که اوضاع طبق روال عادی پیش برود باید تمام 6300 بیت کوین استخراج شده در هر هفته وارد بازار شوند تا تاثیر استخراج کنندگان بر قیمت کمتر شود.

اکنون که نهادهای سرمایه گذاری وارد بازار ارز رمزنگاری شده اند، سرمایه گذاران به این فکر می کنند که آیا این نهادها در سال 2021 به خرید بیت کوین های تازه استخراج شده، ادامه خواهند داد یا نه.

در حالی که سال 2021 برای بازار ارز رمزنگاری صعودی به نظر می رسد، اما همیشه کاهش های غیرمنتظره ای در بازار رخ می دهند که اغلب ناشی از قوانین تهدیدآمیز دولت ها هستند. این بدان معناست که دنبال کردن 15 آدرس برتر بیت کوین و حرکات نهنگ ها در سال 2021 برای سرمایه گذاران باهوش همچنان مهم خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار