6 پیش بینی برتر برای بیت کوین در سال 2021

پیش بینی کاملا رایج (اگر نگوییم محافظه کارانه)در بین جامعه ارز رمزنگاری این است که طی 12 ماه آینده قیمت بیت کوین به 100000 تا 200000 دلار خواهد رسید.

در حال حاضر، محبوب ترین و پر بحث ترین موضوع همچنان درباره قیمت بیت کوین و حدس و گمان ها در مورد ارزش آن در آینده است.

در حال حاضر، بیت کوین شاهد یک بازار صعودی است و قیمت آن از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 200 درصد افزایش یافته و به غیر از چند سهام مانند تسلا، عملکرد بهتری نسبت به سایر بازارهای جهان داشته است. اما به نظر می رسد که روند صعودی فعلی متفاوت از روند صعودی اواخر سال 2017 باشد. اول این که قیمت از بالاترین سطح تاریخی خود فراتر رفته است و دوم، نهادهای سرمایه گذاری در حال انباشت کردن هستند، در حالی که عموم مردم هنوز وارد بازار این ارز نشده اند.

چاپ پول

 پیش بینی های شش رقمی شدن قیمت بیت کوین در این چرخه صعودی به طور فزاینده ای در حال تکرار شدن هستند و عامل اصلی آن چاپ بی رویه پول توسط بانک مرکزی است.

در واقع، سرمایه گذاران میلیاردری مانند ری دالیو در حال مطرح کردن ایده بیت کوین در کنار طلا به عنوان راهی برای ایجاد تنوع در برابر”کاهش ارزش پول” هستند.

او در تاریخ 8 دسامبر در جلسه ردیت هشدار داد که ما  در سیلی از پول و اعتبار قرار داریم که منجر به افزایش بیشتر قیمت دارایی ها خواهد شد و ثروت را به گونه ای توزیع خواهد کرد که سیستمی که به اعتقاد ما نرمال است قادر به انجام این کار نیست و این امر ارزش پول و اعتبار ما را تهدید می کند:

به احتمال زیاد این سیل فروکش نخواهد کرد، بنابراین، قیمت این دارایی ها در مقایسه با کاهش ارزش پول کاهش نخواهد یافت. متنوع سازی از نظر ارز و کشورها و همچنین کلاس های دارایی بسیار مهم است.

آیا بیت کوین به 100000 تا 200000 دلار خواهد رسید؟

طبق گزارش های منتشر شده در ماه مه، مارک یوسکو مدیرعامل مورگان کریک گفت که احتمالا در سال آینده قیمت بیت کوین فراتر از سطح 100000 دلار خواهد رفت. در حال حاضر، قیمت این ارز بیش از دو نیم برابر شده است، اما در 12 ماه آینده تقریبا باید 300 درصد دیگر افزایش داشته باشد تا 6 رقمی شود.

این برآورد قیمت شبیه به پیش بینی مدل انباشت به جریان (S2F) است. PlanB سازنده این مدل می گوید که بیت کوین همچنان در مسیر شش رقمی شدن قرار دارد. او در ماه گذشته بار دیگر تاکید کرد که قیمت بیت کوین به خاطر”کمبود عرضه” تا دسامبر 2021 به سطح 100000 دلار خواهد رسید.

PlanB در ماه گذشته نوشت:

مردم از من می پرسند که آیا هنوز به پیش بینی مدل خود اطمینان دارم یا نه؟ واضح است. شک ندارم که پیش بینی S2F درست است و بیت کوین قبل از دسامبر 2021 به منطقه 100000 تا 288000 دلار خواهد رسید.

طبق گزارش ها، بیت کوین طبق پیش بینی مدل S2F از خط روند میانی (در حدود 24900  دلار) عبور کرده است.

احتمال رسیدن قیمت به 200000 تا 300000 دلار

به گفته دیگر تحلیلگران، پیش بینی قیمت 200000 دلاری حتی امکان پذیرتر است. ویلی وو، تحلیلگر مشهور می گوید که در این روند صعودی شاهد “هودلینگ (یا انباشت)” و همچنین کاهش موجودی بیت کوین در صرافی ها در نتیجه کمبود عرضه هستیم.

بیت کوینموجودی بیت کوین در صرافی ها

به گفته وو، این برای روندهای نزولی یک ضربه مضاعف خواهد بود:

مدل برتر من رسیدن قیمت به سطح 200000 دلار تا پایان سال 2021 را پیش بینی می کند و معقول به نظر می رسد. البته احتمال رسیدن قیمت به سطح 300000 دلار نیز وجود دارد.

وی در پست دیگری ادامه داد که نظر من درباره سال 2021 تا این حد صعودی نبوده است. این مرحله انباشت مجدد، همزمان با جذب موجودی بازار و در حدود 2 برابر طولانی تر و عمیق تر از چرخه گذشته است. این منجر به افزایش بیشتر قیمت خواهد شد.

400000 دلار و بیشتر برای این طلای دیجیتال

پیش بینی رسیدن قیمت به سطح های بالاتر، از این استدلال ناشی می شود که بیت کوین می تواند طلا را به چالش بکشد و در نهایت جایگزین آن شود. نکته جالب توجه اینکه برخی از صعودی ترین پیش بینی ها از طرف بخش مالی سنتی صورت گرفته اند، زیرا بیت کوین در اوایل دسامبر به بالاترین سطح جدید خود رسید و در سال 2020 عملکرد بسیار بهتری نسبت به طلا داشت.

برای مثال، یک تحلیلگر از سیتی بانک در ماه نوامبر در یادداشتی به مشتریان گفت که احتمالا قیمت بیت کوین در سال 2021 به سطح 318000 دلار خواهد رسید. تام فیتزپاتریک، مدیر عامل سیتی بانک، خاطرنشان کرد که روندهای صعودی تاریخی و غیرقابل تصور بیت کوین پس از اصلاحات شدید قیمت رخ داده اند.

در حال حاضر، مدیر سیتی بانک معتقد است که بیت کوین در میانه یک روند صعودی قرار دارد. به نظر می رسد یک کانال کاملا مشخص وجود دارد که قیمت را تا دسامبر سال 2021 به سطح 318000 دلار خواهد رساند.

در همین حال، جی پی مورگان به افزایش محبوبیت بیت‌کوین در بین سرمایه گذاران سنتی اشاره می کند. در واقع، این غول سرمایه گذاری پتانسیل صعودی بسیار بیشتری را برای بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال پیش بینی می کند.

بیت کوین در مقابل طلا

در حال  حاضر، ارزش بازار بیت‌کوین کمتر از 4 درصد ارزش بازار طلا است. این پتانسیل صعودی عظیم همچنین سایر سرمایه گذاران مشهور را بر آن داشته تا پیش بینی کنند که بیت کوین سرانجام طلا را به چالش خواهد کشید و ارزش بازار این ارز از ارزش بازار 9 تریلیون دلاری طلا  پیشی خواهد گرفت.

آنتونی پمپلیانو از مورگان کریک پیش بینی می کند که قیمت بیت‌کوین در سال 2021 به حدود سطح 100000 دلار خواهد رسید. او در تابستان پیش بینی کرد که اگر بیت کوین به مسیر خود برای رسیدن به طلا ادامه دهد، قیمت این ارز در طولانی مدت به سطح 400000 دلار خواهد رسید. در ضمن، تایلر و کامرون وینکلووس معتقدند که بیت کوین طلایی بهتر از طلا خواهد شد؛ به این معنی که احتمال افزایش قیمت تا سطح 500000 دلار وجود دارد. آنها همچنین انتظار دارند که قیمت این ارز برتر بازار در سال های آینده همچنان به روند افزایشی خود ادامه دهد.

طبق گفته کامرون، خرید مقادیر قابل توجهی بیت‌کوین توسط مایکرواستراتژی و سایر شرکت های سرمایه گذاری تنها آغاز یک تغییر بزرگ است. 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار