درآمد استخراج بیت‌کوین به 1 میلیون دلار در ساعت رسید

استخراج کنندگان بیت کوین سال بسیار سودآوری از لحاظ  درآمدهای ماهیانه داشته اند، چون آخرین داده های روی زنجیره ارقام قابل توجهی را نشان می دهند. در حال حاضر، درآمد ساعتی استخراج بیت‌کوین به بالاترین سطح های سال 2019 رسیده است.

رسیدن درآمد ساعتی استخراج کنندگان بیت‌کوین به بالاترین سطح های سال 2019

طبق داده های شرکت تحلیلی گلس نود، استخراج کنندگان بیت‌کوین در حال حاضر یک میلیون دلار در ساعت درآمد دارند. این نشان می دهد که درآمد استخراج از هاوینگ ماه مه تاکنون 185 درصد افزایش یافته است. این افزایش در حالی رخ داده که در هاوینگ اخیر پاداش استخراج کنندگان برای پردازش تراکنش ها به نصف کاهش یافت.

شرکت گلس نود با بیان این که جولای سال 2019 آخرین باری بود که درآمد استخراج کنندگان به چنین سطح هایی رسید، افزود که در آن زمان پاداش های استخراج بلاک دوبرابر امروز بودند.

با توجه به این که جهان و بازارهای مالی در سال 2020 با بیماری همه گیر کروناویروس و پیامدهای منفی آن روبرو بودند، این حجم از درآمد قابل توجه است اما به هیچ وجه تعجب آور نیست.

با این حال، روند صعودی قوی اخیر که منجر به افزایش خیره کننده قیمت بیت کوین و رسیدن آن به بالای سطح 29000 دلار شد، به افزایش فعالیت در بلاک چین بیت کوین کمک می کند و استخراج کنندگان از آن بهره می برند.

به طور کلی، شرکت گلس نود برآورد می کند که درآمد کل استخراج کنندگان به 13 میلیارد دلار برسد و استخراج بیت کوین  به یک صنعت برتر در حوزه ارز رمزنگاری تبدیل خواهد شد و مورد توجه کسب و کارهای متقاضی سرمایه گذاری در زمینه استخراج ارز رمزنگاری قرار خواهد گرفت.

آخرین تحولات در صنعت استخراج ارز رمزنگاری

در گزارش های منتشر شده در تاریخ 16 دسامبر سال 2020 آمده است که از ماه نوامبر به بعد قیمت های جدیدترین ریگ های استخراج 35 درصد افزایش یافته اند. این افزایش قیمت ها در حالی رخ داده اند که شرکت های بیت مین و میکروبی تی تا ماه مه سال 2021 ریگ های خود را فروخته اند.

اخیرا، شرکت Cleanspark Inc مستقر در ایالت نوادا از خرید شرکت استخراج بیت کوین ATL Data Centers  به ارزش 19.4 میلیون دلار خبر داد که انتظار می رود این مبلغ به طور کامل به صورت سهام تسویه شود.

طبق داده های Bitinfocharts، متوسط کارمزد تراکنش های بیت کوین همچنان 8.7 دلار است، اما این مقدار خیلی پایین تر از بالاترین حد (13.15 دلار) در تاریخ 31 اکتبر سال 2020 است. کارمزدها در هنگام ازدحام شبکه افزایش می یابند. علاوه بر این،  قیمت های سهام شرکت های مرتبط با استخراج ارز رمزنگاری مانند  Hive Blockchain Technologies و Riot Blockchain  هفته آخر سال 2020 را با روند افزایشی شروع کردند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار