تریدرها به 4 دلیل انتظار دارند قیمت اتریوم به 880 دلار برسد

داده های قراردادهای اختیار معامله اتریوم نشان می دهند که معامله گران انتظار ادامه افزایش قیمت به سطح 880 دلار طی چهار هفته آینده را دارند.

قیمت اتریوم از ماه نوامبر تاکنون 88 درصد افزایش یافته و حتی صعودی ترین سرمایه گذاران را نیز شگفت زده کرد، زیرا  این آلت کوین برتر به بالاترین سطح قیمتی خود در 750 دلار رسید.

جدای از راه اندازی معاملات آتی اتریوم در CME در تاریخ 8 فوریه سال 2021، رشد فوق العاده ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل های مالی غیر متمرکز نیز نقش به سزایی در این افزایش قیمت داشته است.

دیفایارزش کل قفل شده در دیفای

همانطور که داده های فوق نشان می دهند، سرمایه گذاران با وجود احتمال تاخیرها و موانع راه اندازی، بیشتر از همیشه به موفق بودن اتریوم 2.0 اطمینان دارند. یکی دیگر از عامل های روند صعودی فعلی، پایین بودن موجودی استخراج کنندگان است. این مطمئنا فشار بالقوه فروش را کاهش می دهد و زمینه را برای ادامه روند صعودی آماده می کند.

طی سه ماه گذشته، ارزش قراردادهای باز اختیار معامله اتریوم با 150 درصد رشد به 880 میلیون دلار رسیده است. این افزایش باورنکردنی در حالی رخ داد که این ارز رمزنگاری سطح مقاومت 700 دلار را شکست و برای اولین بار پس از ماه مه سال 2018  به بالاترین سطح قیمتی خود رسید.

اتریومقراردادهای باز اختیار معامله اتریوم نسبت قراردادهای اختیار خرید به فروش صعودی شده است

با ارزیابی این که آیا در سمت قراردادهای اختیار خرید فعالیت های بیشتری وجود دارد یا در سمت قراردادهای اختیار فروش، می توان احساسات کل بازار را سنجید. به طور کلی، قراردادهای اختیار خرید برای استراتژی های صعودی و قراردادهای اختیار فروش برای استراتژی های خنثی تا نزولی استفاده می شوند.

 اتریومنسبت قراردادهای اختیار معامله خرید به فروش اتریوم

با وجود افزایش اخیر قیمت، نسبت قراردادهای اختیار فروش به خرید به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این حرکت نشان می دهد که قراردادهای اختیار خرید صعودی تر بوده و بر حجم غالب شده اند. هر زمان که معامله گران سود خود را بگیرند و یا خود را برای یک حرکت نزولی آماده کنند، باید دقیقا برعکس آن را انتظار داشت.

این یک اختلاف چشمگیر با سطح 0.94 دو هفته پیش است که نشان داد قراردادهای اختیار فروش با قراردادهای اختیار خرید برابر هستند.

پیش بینی افزایش 20 درصدی قیمت اتریوم با توجه به داده های اختیار معامله 

احتمالات معاملات فعلی قراردادهای اختیار معامله با استفاده از مدل بلک – شولز محاسبه می شوند. صرافی دریبیت این داده ها را به صورت ” دلتا” ارائه می دهد. به طور خلاصه، دلتا احتمالات برای هر قیمت اعمال را بر حسب درصد بیان می کند.

اتریومدلتای قراردادهای اختیار معامله اتریوم در 29 ژانویه 2021

طبق داده های فوق، احتمال وقوع قیمت اعمال 880 دلار برای 25 ژانویه 34 درصد است. در حالی که مطابق با مدل قیمت گذاری قراردادهای اختیار معامله، احتمال رخ دادن قیمت اعمال 960 دلار 25 درصد است.

توجه داشته باشید که این مدل آماری تمایل به محافظه کاری دارد، چون احتمال وقوع قیمت اعمال 720 دلار را 59 درصد برآورد می کند.

انقضای ماه مارس نیز کاملا صعودی است

با توجه به این که 86 روز به انقضای ماه مارس سال 2021 باقی مانده، احتمال افزایش قیمت اتریوم به سطح 880 دلار بسیار بالا است.

قرارداد باز اتریومدلتای قراردادهای اختیار معامله در 26 مارس 2021

طبق مدل قیمت گذاری بلک -شولز، احتمال وقوع قیمت اعمال 880 دلار 49 درصد است، در حالی که 33 درصد احتمال دارد قیمت 1120 دلار زمان انقضا رخ دهد.

همانطور که در جدول فوق نشان داده شده، قراردادهای اختیار معامله مارس 2021  از حجم معاملاتی مناسبی برخوردار هستند و ارزش هر یک از آنها 114 دلار است. این داده ها گواهی مسلم بر احساسات صعودی معامله گران هستند.

داده های بازارهای آتی اتریوم بیانگر احساسات صعودی هستند

حتی یک روش بهتر برای ارزیابی احساس سرمایه گذاران حرفه ای نسبت به بازار، تحلیل اضافه قیمت قراردادهای آتی است. این اضافه قیمت از اختلاف بین قراردادهای آتی بلند مدت و قیمت فعلی اتریوم در بازارهای نقدی بدست می آید.

معاملات آتی اتریوماضافه قیمت قراردادهای آتی

نمودار بالا نشان می دهد که این شاخص در 19 دسامبر به بالاترین سطح در 5.8 درصد رسیده و در 28 دسامبر که اتریوم به بالاترین سطح قیمتی خود در چند سال گذشته دست یافت، مجددا به همان سطح رسیده است. اضافه قیمت بیش از 3.5 درصد منعکس کننده احساسات صعودی است، اگرچه این رقم خیلی زیاد نیست.

نرخ فعلی 4.3 درصد برابر با اضافه قیمت 18 درصد سالانه بوده و به طور قابل توجهی بالاتر از سطح های مشاهده شده در ماه های گذشته است. این نشان می دهد که علی رغم رسیدن قیمت اتریوم به بالاترین سطح در 750 دلار، معامله گران حرفه ای همچنان به روند صعودی این ارز در آینده اطمینان دارند.

برای تعیین این که آیا بازار مشتقات احساسات صعودی خود را کاهش می دهد یا خیر، خیلی زود است، اما به نظر می رسد که روندهای صعودی کاملا بر بازار مسلط هستند. اگرچه همیشه امکان اصلاح قیمت اتریوم وجود دارد، بعید به نظر می رسد که اصلاح قیمت شدیدی رخ دهد. چون در بازار هیچ نشانه ای از احساسات بیش از حد صعودی وجود ندارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار