افزایش 28 برابری توکن WOZX پس از فهرست شدن در دو صرافی

توکن جدید استیو وازنیَک (یکی از بنیانگذاران اپل) به نام اِفورس (WOZX) در هفته گذشته و پس از راه اندازی شاهد افزایش قیمت 26 برابری بود و امروز نیز قیمت آن تقریبا دو برابر شد.

روز گذشته صرافی کره ای بیت هامب معاملات توکن  WOZX را آغاز کرد. این توکن برای اولین بار در تاریخ 3 دسامبر در صرافی هیت بی تی سی فهرست شد و قیمت از آن زمان تاکنون 2490 درصد رشد داشته است. معاملات این توکن با قیمت 10 سنت شروع شدند و در حال حاضر قیمت آن 3.32 دلار است.

توکن WOZX بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شده و کل عرضه آن یک میلیارد خواهد بود. این توکن با استفاده از سرمایه خصوصی و ارزش اولیه 80 میلیون دلار در ابتدای سال جاری میلادی شروع به کار کرد.

طبق داده های شرکت افورس که از این توکن پشتیبانی می کند، ارزش بازار توکن WOZX در 13 دقیقه ابتدایی معاملات به سقف 950 میلیون دلار رسید.

پروژه های ایجاد شده توسط وازنیک

از زمان تاسیس اپل در سال 1976 تاکنون، این دومین پروژه سرمایه گذاری مرتبط با بلاک چین توسط وازنیَک است. افورس با تبلیغ خود به عنوان”اولین پلتفرم صرفه جویی انرژی مبتنی بر بلاک چین”، افراد را تشویق به کاهش مصرف انرژی به روشی کاربردی می کند، اما سلوک و رفتار فعلی جامعه انسانی را مختل نمی کند.

توکن های WOZX توسط مشارکت کنندگانی استفاده می شوند که تمایل به شرکت در پروژه های صرفه جویی انرژی دارند و همچنین این توکن ها به کاربران و براساس مقدار انرژی صرفه جویی شده توسط آنها پاداش داده خواهند شد.

وازنیَک از طریق جاکوپو ویستی (سرپرست و مدیر ارشد فناوری پروژه) به شرکت افورس پیوست. این شرکت در سال 2019 و در کشور مالت تاسیس شد. به نظر می رسد که این کشور میانه خوبی با شرکت های مبتنی بر بلاک چین دارد.

ویستی در اعلامیه 4 دسامبر توضیح داد که چگونه شرکت افورس با متصل کردن سرمایه گذاران به پروژه های صرفه جویی در انرژی، به دموکراتیزه کردن بازار بهره وری انرژی کمک خواهد کرد:

بهره وری انرژی راهی برای ایجاد آینده ای پایدار، مقابله با تغییرات آب و هوایی، کاهش کربن و کسب درآمد است.

وازنیَک در اکتبر سال 2018 صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر بلاک چین ” EQUI Global” را در تلاشی برای ایجاد تغییر در صنعت سرمایه و سرمایه گذاری، تاسیس کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار