سه دلیل اصلاح قیمت شدید توکن های دیفای(YFI و UNI)

اصلاح قیمت اتریوم باعث روند نزولی توکن های دیفای شد. توکن هایی مانند یرن فایننس (YFI )و یونی سواپ (UNI ) تا 46 درصد کاهش قیمت داشتند.

توکن های دیفای در ماه اوت عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین و اتریوم داشتند. اما اکنون آنها در حال کاهش قیمت هستند و بسیاری از آنها تا 50 درصد کاهش را تجربه کرده اند.

در حال حاضر، توکن های YFI  و UNI بیشترین کاهش را داشته اند، چون قیمت هر دو آنها از زمان رسیدن به بالاترین سطح ماهانه، به ترتیب 46 و 48 درصد کاهش یافته است.

توکن YFIنمودار 4 ساعته قیمت توکن YFI

به نظر می رسد که سه فاکتور در این اصلاح قیمت ها نقش داشته اند که عبارتند از: کاهش قیمت اتریوم، کسب سود از روند صعودی قبلی بیت کوین، فشار فروش شدید در بین توکن های دیفای.

اصلاح 15 تا 25 درصدی قیمت بیشتر توکن های دیفای

اکثر قریب به اتفاق توکن های دیفای در یک روز بین 15 تا 25 درصد کاهش قیمت داشته اند. حتی ارزهای رمزنگاری مانند چین لینک (که مستقیما به عنوان  توکن دیفای در نظر گرفته نمی شوند) با کاهش 15 درصدی قیمت روبرو شدند.

در حالی که اصلاح قیمت توکن های دیفای همزمان با کاهش قیمت اتریوم بود، بسیاری از تحلیلگران انتظار این اصلاح قیمت را داشتند.

برای مثال، توکن YFI در کمتر از سه ماه به یک توکن برتر بازار دیفای تبدیل شد. قیمت این توکن تا 1200 درصد افزایش یافت و در صرافی بایننس به سقف 43966 دلار رسید.

توکن UNI نیز در مدت زمان کوتاه تری شاهد افزایش انفجاری مشابهی بود.

طبق گزارش ها، پلتفرم یونی سواپ به حساب کاربرانی که قبل از تاریخ 1 سپتامبر از این صرافی غیر متمرکز استفاده کرده اند، 400 توکن UNI منتقل کرد. در زمان اوج قیمت این توکن (یعنی سطح 8.80 دلار)، ارزش این 400 توکن 3520 دلار بود.

توکن UNI به دلیل فهرست شدن در چند صرافی بزرگ ارز رمزنگاری، شاهد افزایش چشمگیر قیمت در یک دوره کوتاه بود.

توکن UNIنمودار 4 ساعته قیمت توکن UNI

با توجه به افزایش قابل توجه توکن های دیفای در جفت های بیت کوین و تدر خود، اصلاح گسترده قیمت پیش بینی می شد، اما شدت این اصلاح بسیاری از معامله گران را متعجب کرده است.

تلاش اتریوم برای حفظ حرکت

به لحاظ تاریخی، اتریوم هدایت کننده روند صعودی آلت کوین ها ، از جمله توکن های دیفای، است. در برخی از چرخه های صعودی، اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت. برای مثال، اتریوم از ماه مارس تا اوت (با بازیابی بیت کوین از سقوط شدید پنجشنبه سیاه)عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین داشته است.

با این حال، اتریوم از ابتدای ماه سپتامبر تاکنون تلاش کرده تا عملکردی مانند بیت کوین داشته باشد. اما قیمت اتریوم همچنان در زیر سطح 400 دلار باقی ماند، در حالی که قیمت بیت کوین از سطح 10300 دلار به 11100 دلار افزایش یافت.

قیمت اتریوم در 20 روز گذشته حدود 28 درصد کاهش یافت، طی همین دوره، قیمت بیت کوین 12 درصد کاهش را ثبت کرده است.

ضعف کوتاه مدت اتریوم احتمالا به دلیل افزایش فشار فروش در توکن های دیفای است و توکن هایی مانند UNI و YFI طی چند روز گذشته تقریبا 50 درصد اصلاح شده ا ند.

کسب سود از بیت کوین باعث اصلاح توکن های دیفای شد

از 9 تا 19 سپتامبر، احساسات در مورد روند صعودی بیت کوین متفاوت بوده است. جالب اینجاست که بیت کوین به تنهایی شاهد یک روند صعودی قوی بود، در حالی که آلت کوین ها، اتریوم و اکثر توکن های دیفای راکد بودند. این امر تا حدی غیر عادی است. چون معمولا وقتی بیت کوین در یک منطقه محدود گیر می افتد، آلت کوین ها روند صعودی دارند و زمانی که بیت کوین روند صعودی دارد، آلت کوین ها ممکن است در روند صعودی تاخیر داشته باشند، اما هنوز هم تمایل به پیروی از قیمت این ارز برتر را دارند.

این همبستگی معکوس کوتاه مدت بین بیت کوین و آلت کوین ها نشان می دهد که بیت کوین شاهد یک روند صعودی سودآور بود، زیرا سرمایه گذاران سود توکن های دیفای خود را به بیت کوین انتقال دادند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار